שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> משפחה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפחה כללי
 

לך תחפש תחפושת לפורים


עופר דגן
 
 

 

מבוגרים וילדים, אחד החגים שאנשים מצפים לו במיוחד הוא פורים, בלי קשר לגיל שלהם. זו ה-הזדמנות בה מבוגרים יכולים להתנהג כמו ילדים. החופש, המסיבות ואוזני ההמן הם רק התפאורה לדובדבן שבקצפת – תחפושות.


נהוג לחשוב שהמנהג שכולנו כל כך אוהבים – תחפושות פורים, מקורו בפסוק ממגילת אסתר "אשר נהפך להם מיגון לשמחה ומאבל ליום טוב". אך נראה שלמנהג האהוב שגורם לרובנו להתחפש בפורים קיימים גם מקורות אחרים.

ניתן למצוא לכך רמזים במגילת אסתר:

אסתר, בת דודו של מרדכי, שמה הוא למעשה תחפושת, מכיוון ששמה המקורי היה הדסה. מרדכי שבתחילה עוטה שק ואפר, לובש בהמשך "לבוש מלכות תכלת וחור תכריך בוץ וארגמן". נראה שבמגילת אסתר קיימים לא מעט רמזים למנהג של תחפושת לפורים.

נראה שלמנהג האהוב שגורם לרובנו ללבוש תחפושות בפורים קיימים גם מקורות אחרים, בקרנבלים של ימי הביניים באירופה ואף בחג פרסי קדום. דוגמא לקרנבל כזה הוא קרנבל ונציה באיטליה, פסטיבל גדול שחל בסמיכות לחג הפורים.

תחפושות הן רק פן אחד של הקרנבל. שתייה ואכילה, לעיתים באופן מוגזם, השתוללויות והפרות חוק למינהן הולכות יד ביד עם התחפושת, שמאפשרת לכולנו לעטות דמות אחרת, גם אם זה רק ליום אחד.

תחפושת לפורים היא כנראה מנהג לו מקורות רבים. אבל בסופו של דבר – העיקר שכולנו נחגוג, נהנה ונשתה עד לא ידע.

אחת הבעיות הכי גדולות היא למצוא תחפושות מקוריות. אנחנו רוצים רעיון מקורי לתחפושת אך, עם זאת חשוב לנו שיבינו למה התחפשנו. חשוב לנו גם המחיר – תחפושות עלולות להיות עסק לא זול, לכן כדאי שהשנה נהיה מוכנים ונזמין תחפושת לפורים מבעוד מועד...

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה