שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> משפחה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפחה כללי
 

לעבור את זה בשלום


anatamar

:)

 
 

מדובר בחוויה קשה, ללא ספק. אלה ימים של בלבול, של כאב וגם פחד. לצד כל אלה, יש גם צורך להתמודד עם לא מעט בירוקרטיה, מול בית החולים, מול בית העלמין ומול הרשויות. אובדן של אהוב זו תמיד חוויה קשה, אבל סביר להניח שרובנו נחווה זאת בשלב כזה או אחר של החיים, לכן כדאי לדעת למה לצפות ומה לעשות. 

בשלב הראשון יש צורך להשיג תעודת פטירה בשביל בית הקברות וביטוח לאומי. ללא התעודה לא ניתן לקבל שירותי קבורה, לכן זהו השלב הראשון וההכרחי. בשלב הבא, צריך למצוא בית עלמין באזורכם אשר יכוונו אתכם עם כל סידורי הקבורה ולהכין, במידת הצורך, את טקס הלוויה. האם תרצו להקריא דבר-מה? מילות פרידה אחרונות? תינתן לכם האפשרות להספיד ועל אף שמדובר בסיטואציה קשה, כדאי ורצוי למצוא הכוחות לעשות זאת.

לא רבים יודעים, אך ישנה אופציה לקבור גם באמצעות בית עלמין אזרחי למי שמעוניין לערוך טקס חילוני או אינו יכול להיקבר בבית קברות יהודי. במקרה זה, יש צורך לברר זכאות או לשלם באופן עצמי עבור קבורה אזרחית. טקס מסוג זה יהיה נתון לבחירתכם ולא יהיה דומה בהכרח לטקס היהודי שאתם מכירים. כמו כן, תינתן לכם גם האפשרות לבחור בארון במקום בתכריכים אם תרצו בכך. לאחר טקס הלוויה, ייערך טקס השבעה במהלכו יגיעו חברים, בני משפחה ומכרים לבית שבו יושבים ויעודדו, ינחמו ויעלו זכרונות.

אנו מקווים שהמאמר שכאן יענה לכם על השאלות הבסיסיות ויסייע לכם להשלים את ההליכים הבירוקרטיים לפני הבאת אדם לקבורה. בעיקרון, גם בבית החולים וגם בבית העלמין ידאגו להדריך אתכם ולספק לכם מידע. אנו מקווים שהמידע הזה לא יהיה שימושי, אבל רק במקרה שכן – עדיף לדעת מראש.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה