שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2501
מאמרים: 7549
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> משפחה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפחה כללי
 

משחקים לגיל הרך – תמיד כיף לשחק


טלי גל
 
 

בעבר משחקים לגילאים קטנים היו בעיקר שקית נייר חומה עם ציור של שפם – עם הזמן המשחק היה הופך לחבר הכי טוב של הילד, והוא ושקית הנייר החומה היו מסתובבים כל הזמן. עד שיום אחד לאימא היה נמאס והיא הייתה משלחת את שקית הנייר החומה לדרכה (לפח)ומסבירה לילד ברכות כי השקית הייתה חייבת לעבור לילד אחר, כי הוא כבר גדול לשחק איתה.

כיום קיימים משחקים לגיל הרך אשר אינם מצריכים ציור עליהם. הם מורכבים, מרתקים ומפתחים חשיבה מתקדמת בעזרת הפעלת הפעוט, הילד, הינוקא – ומעודדים אותו לפתח ולהתפתח הן ברמה האינטלקטואלית והן ברמה הפיזית התפתחותית.

ניתן למצוא צעצועים לגילאים קטנים בכל חנויות הצעצועים, ניתן לקבל "ירושות" צעצועים מאחים גדולים שילדיהם כבר גדולים מידי לשחק עימם, או מחברות וכיו"ב.

 

 

היום זוחל מחר כבר הולך –

 

לכל ילד התפתחות משלו. ישנה עקומת התפתחות מסוימת בה נכללים מרבית הילדים. האפשרות לעקוב אחר התפתחת הילד ולהתאים לו צעצועים היכולים להיות לו לעזר בכל שלב, הינו צעד חשוב עבור הילד הרך.

חנויות צעצועים רבות משווקות לקבל הצרכנים מגוון נרחב של צעצועים לכל הגילאים. לעיתים ישנם ילדים בעלי מוגבלויות, או קשיי התפתחות אשר נמצאים בגיל מתקדם אך מבחינת התפתחות הם ברמה של תינוק וזקוקים גם הם לצעצועים אשר יוכלו לפתח אותם בצורה הטובה ביותר.

למי מאיתנו שאינם בטוחים אלו משחקים לגיל הרך צריך לקנות, תמיד ניתן להתייעץ עם האחיות בטיפת חלב, גננות, פורומים העוסקים בהתפתחות הילד, קריאת מאמרים באינטרנט, ספרים, מגזינים ועוד.

 

 

משחק ילדים –

 

ילדים שונים מתחברים לסוגי משחקים שונים. ישנן משפחות בהן הילד הקטן הוא ההיפוך המושלם מאחיו הגדול. אינו מעוניין לשחק במשחקים שבו שיחק הגדול, ומראה אופי ותחומי עניין שונים.

משחקי ילדים מהווים עולם ומלואו. עולם מלא דמיון, פעולה, והרפתקאות. משחקים רבים מצליחים לסקרן ולעורר עניים בקרב הילדים הרכים, הבוגרים ומה שביניהם.

אך לדבר אחד אין תחליף – השגחה ואהבה מצד ההורים.

הורים המשחקים עם ילדיהם, מעניקים לו חינוך וגורמים לילד לבטוח בהם דרך שיתוף פעולה הדדי יהפכו להיות הורים טובים, אוהבים, חזקים היכולים להעניק והתמודד עם ילדיהם בכל צורה. ולהורים אשר אינם בטוחים – שאלו, בררו – בורות אינה פותרת דבר.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה