שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> משפחה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפחה כללי
 

משימות בת מצווה – ארגנו לבתכם שנה בלתי נשכחת


 
 

טקס בת המצווה מציין את הגעת ילדה יהודיה לגיל 12 שממנו תיחשב בוגרת ותצטרך לקיים את כל מצוות הנשים על פי הדת היהודית. 

משפחות שאינן מגדירות את עצמן דתיות ומעוניינות לערוך טקס התבגרות לילדה בת ה-12, צריכות לבנות את הטקס בעצמן וללא הסתמכות על תבניות וכתובים שנכתבו לפי מאות בשנים. דווקא הצורך הזה, יכול לפתוח בפני החוגגים שורת הזדמנויות רחבה ויצירתית של טקס בת מצווה יחודי. 

ראשית, יש להגדיר אם ברצון המשפחה לחגוג בטקס אחד, גדול ומסכם, או לפרוס את חגיגת הבת מצווה לאירועים במהלך השנה עד הגעתה לגיל המיוחל. היתרון באירועים או משימות שנעשות במהלך השנה, הוא שמועבר מסר ועל פיו, הבגרות נרכשת על פי יכולת הילדה להתמודד עם המשימות. כמובן, שהמשימות הן כאלה שנבנות לפי יכולתה, אך יש יתרון בתהליך שנבנה ובסופו נחגג הטקס כסיכום התהליך. כך נוצר תהליך משמעותי יותר והוא נבנה לאט לאט עד לשיאו. 

כותבת המאמר ממליצה על משימות יצירתיות לאורך זמן. כך, תתבטא אישיותה (הבלתי מגובשת עדיין) של הילדה. בחירת המשימות נעשית במקביל עם הילדה, במסגרת משפחתית ובהתאם לנסיבות. אם יש לילדה תחביבים, כשרונות או תחומי התעניינות מיוחדים – כדאי כמובן לרתום אותם בשנה זו. וכן, כדאי להתיעץ איתה לגבי הנושאים או התחומים שאותם היא רוצה לערב. 

רעיונות יצירתיים שאפשר לבחור מהם:

עיצוב החדר– הילדה תחליט איך היא רוצה שהחדר שלה ייראה ותפעל לעצבו בצורה הזאת. הרעיון הוא לא להשתמש כפי יכולתך בכסף של ההורים, אלא לעשות דברים שאפשר באופן יצירתי ובצורה עצמאית. בוק בת מצווה יצירתי- בת המצווה עורכת הפקת אופנה המתאימה רק לה. היא אחראית על תפירת הבגדים, קניית הבדים, איסוף האביזרים ועוד ועוד, ככל שהדמיון מתיר ולבסוף – תיעוד ההפקה ייעשה בצורת בוק בת מצווה מקצועי, ויוצג למשתתפים בטקס הבת מצווה בסוף השנה. אלבום שורשים– זהו פרוייקט שנעשה בבתי ספר, אבל אפשר להמשיך ולהעמיק אותו כרצונכם. אפשר לשלב טיול שורשים, או לימוד על התקופה או על המקום שממנו באו ההורים או הסבים. הכל על פי נטיית ליבכם ולב הנערה. תחביבים אישיים– אפשר להחליט שבשנה הזאת מעמיקים בתחביבים ישנים שהילדה כבר מעורבת בהם. ממריצים אותה להשקיע שם יותר שעות ולקחת את התחביב צעד אחד קדימה, כפרוייקט אישי. כלי נגינה, ריקוד, ספורט מסויים, רולר בליידס. מכל דבר אפשר לעשות מופע. אפשר לנסות לארגן להקה מחברים נוספים או ילדים אחרים שעוסקים באותו תחביב - ולארגן מופע. הפקת סרט – היום יש מספיק אמצעיםדיגיטליים ואלקטרוניים שנמצאים בבעלות פרטית. אפשר להחליט על נושא מעניין ומדליק ולשלהב את הילדה לפרוייקט הפקת סרט. היא דואגת לתסריט, לשחקנים - אם צריך, לנושא, לאתרי צילום וכו'. עבודה התנדבותית עם ילדים אחרים – אפשר להפוך את זה לפרוייקט של אמא ובת או אבא ובת, ולהתנדב יחד לתרומה לקהילה, או לכל נושא שתבחרו. כך תבלו זמן איכות ותעבירו מסר של עזרה לזולת שאינה תלויה בתשלום. צילום אחד מבני המשפחה המבוגרים או על סיפור יחודי במשפחה – גם להכיר את המשפחה וגם ליצור סרט וגם להצליח להוציא נערה בגיל ההתבגרות מההתעניינות האינטנסיבית בעצמה ובחברות/ים שלה.

אין ספק ששנת בת מצווה כזאת דורשת מאמץ והשקעה, אבל ההשקעה משתלמת והבת שלכם תזכור את הבת מצווה שלה בצורה חוויתית ומשמעותית הרבה יותר! בהצלחה!


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה