שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> משפחה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפחה כללי
 

נישואים לתמיד – מה קורה כשזה לא מצליח?


יצחק קרט

עורך דין גירושין יצחק-ארז קרט

מומחה לדיני משפחה וירושה

 
 

לצערנו הרב, שיעור הגירושים בארץ ישראל גבוה ביותר. זוגות רבים מוצאים את עצמם חודשים, שנים או עשורים לאחר הנישואים במבוי סתום, בו חלום הנישואים לתמיד שנחלם בעת החתונה נעלם ונגוז כבר מזמן. מה עושים במצב בו פתגמי אהבה הם כבר לא המפתח לקרבה והנישואים עולים על שרטון?

כנות ושיתוף

במקרה של התרחקות ופירוק של הנישואים, השלב הראשון הוא שיתוף של בני הזוג. כדאי לערוך שיחה בוגרת ואמיתית בה שני בני הזוג מציפים את כל מה שעל ליבם, ולא שומרים לעצמם כלום. חשוב מאוד לשתף בצורה אמיתית וכנה, ולהשתדל שלא לפגוע בצד השני אלא פשוט לעלות את ההרגשה החסרה שיושבת על הלב. מתוך השיתוף הזה נוצרת תמונת מצב בין שני בני הזוג לגבי הפער שנוצר ביניהם, וברגע שיודעים מהו הפער אפשר להתחיל לגשר.

ייעוץ זוגי

במידה ושני בני הזוג מצליחים לגשר אט אט על הפער ברגע שזה התגלה, מה טוב! במידה ולא, קיימים אנשי מקצוע רבים שיכולים לייעץ ולכוון כמעט בכל תחום. ניתן ללכת לייעוץ זוגי משותף במטרה לגשר על הפערים שנמצאו. ייעוץ זוגי טוב עבור זוגות שמרגישים כי הם מגיעים לאותם נקודות בכל פעם בריבים שלהם, כאילו הם יודעים ללחוץ אחד לשני בדיוק על הנקודות הכואבות, או להגיד בדיוק את המילה או המשפט שיכולים להוציא את הצד השני מהכלים.

גם להיפרד צריך לדעת איך

אם אחרי מאמצי הגישור שני בני הזוג לא מצליחים להחיות את החלום של "נישואים לתמיד", כנראה שהגיע הזמן לשחרר, ועם כל הצער והכאב לצאת לדרך חדשה ונפרדת. כאשר עושים צעד קריטי שכזה של פרידה חשוב לדעת לעשות אותו נכון ולסגור יפה את מה שהיה. במידה ויש ילדים מעורבים בסיפור, כדאי לשתף אותם לאורך כל התהליך, ולהזכיר להם שבלי קשר למצב הזוגי של שני ההורים, האהבה שלהם לילדים תמיד תישאר.

מומלץ וכדאי להתייעץ עם אנשים אחרים שעברו תהליכי גירושין בהקשר הרגשי של הפרידה, עם אנשי מקצוע בתחום הגירושין בהקשר הכלכלי והטכני של הפרידה, ואחד עם השני לגבי הדרך הבריאה והטובה ביותר להיפרד כדי לעשות את זה כמה שיותר יפה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה