שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> משפחה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפחה כללי
 

על רבנות ובתי קברות בישראל


anatamar

:)

 
 

אנחנו בטח לא רוצים לחשוב על זה, אבל ברור לנו שיום יבוא וניאלץ לקבל את ההחלטות הקשות. כאשר מגיע הרגע ואדם קרוב אלינו נפטר, אנחנו נותרים לא רק המומים וכואבים, אלא גם מלאי שאלות. הליך הקבורה גם הוא בירוקרטי במהותו, וכמו דברים רבים בישראל, גם הוא נשלט בידי הרבנות בישראל. אך, היום ישנן גם אופציות שמאפשרות לכם לבצע קבורה לא דתית. 

קבורה אלטרנטיבית בישראל – היכן ניתן לעשות זאת ולמי זה מיועד? 

 

בין שלל בתי הקברות שנועדו ליהודים בלבד ושייכים לרבנות, ישנם גם כמה בתי עלמין אזרחיים, שגדלים עם הזמן, המציעים לכם, לא משנה מי אתם, אופציה של קבורה אלטרנטיבית ומכבדת. בתי קברות אלה נועדו לא רק ליהודים, אלא גם ללא יהודים ובעיקר למי שרוצים לעבור הליך זה שלא תחת חסות הדת. 

כמו כן, טקס  הלוויה אזרחי יכול להיות מכל סוג שתבחרו ויכול לכלול אלמנטים דתיים מסוימים, אך גם אין מניעה שיהיה ברוח חילונית לגמרי. הטקסטים והנאומים שתבחרו, כמו גם אופן הקבורה (לקבור בתכריכים או בארון?) נתונים  לגמרי לשיקולכם.

אין שום סיבה שתצטרכו להיצמד לשום נוסח או מנהג דתי, ואין מגבלה על דתות אחרות. כולם יכולים להיקבר דרך בית קברות אזרחי ולזכות בטקס מכבד וחופשי המבטא נכונה את השקפתם. 

בתי עלמין אזרחיים בישראל הם כבר לא תופעה נדירה

עם הזמן ועם העלייה בביקוש, גדלו מספר בתי העלמין שמאפשרים קבורה אזרחית. לכל המעוניינים בכך, ניתן לחפש בית קברות אזרחי קרוב ובחור בטקס אישי המייצג נכונה את השקפת עולמכם. קחו בחשבון שייתכן העלויות בבית קברות כזה יהיו מעט גבוהות יותר, אך מעבר לכך, אין שום  מניעה לבחור באופציה האזרחית. 

 

בבוא העת, תצטרכו לקבל את ההחלטה הגורלית. אם אתם מעוניינים בטקס אשר יתנהל אך ורק לפי החלטתכם, ואינו יהיה נתון למרותו של איש, בחרו עוד היום בית עלמין אזרחי ותתחילו את המסע שלכם. אל תשכחו, אינכם חייבים דבר לאיש. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה