שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> משפחה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפחה כללי
 

פיניאטה ליום הולדת


שירה דיין

שירה דיין הינה בעלת אתר Party in a Box, המשווק את כל הציוד והאביזרים ליום הולדת מושלם: כלים חד פעמיים, קישוטים מרהיבים, תכני הפעלה ופרסים לילדים.

 
 

 

הפיניאטה (Pinata) הינה אביזר משחק לימי הולדת לילדים. הפיניאטה הינה למעשה מיכל צבעוני חלול בצורת דמות או פריט כלשהו הקשור לנושא יום ההולדת (טירה, קוף, פיראט וכו'). את המיכל ממלאים בממתקים ו/או פרסים, מנפצים בסוף יום ההולדת ומשחררים גשם של ממתקים והפתעות.

על אף שנהוג לחשוב כי מקור הפיניאטה הינו במקסיקו, היסטוריונים טוענים כי הרעיון של ניפוץ מיכל מלא בממתקים הגיע לאירופה במאה ה- 14 (אז גם הוצג לראשונה השם Pignatta באיטלקית) ויובא למקסיקו מאוחר יותר ע"י הספרדים. הפיניאטות המקסיקניות שימשו בעיקר למטרות דתיות; הן הוכנו מסירי חרס שעוצבו בצורת האלים ונופצו בפניהם באמצעות אלות. שפיכת התכולה לפני האלים העידה על השפע והברכה שיתקבלו מן האלים. הפיניאטה מהווה עדיין חלק   במגוון תרבויות: מקסיקו, חלק ממדינות אמריקה הלטינית וכן בארה"ב, אם כי היא איבדה את אופיה הדתי.

במסגרת קניית ציוד ואביזרים ליום ההולדת של ילדכם תוכלו לבחור בין 2 סוגים עיקריים של פיניאטות:

· פיניאטה מעיסת נייר (Papier Mache Pinata) - בדומה לפיניאטה המסורתית, הפיניאטה עשויה מעיסת נייר. לפני תחילת המסיבה ממלאים את הפיניאטה בממתקים או פרסים, תולים את הפיניאטה בחבל על עץ (אם יום ההולדת נערך בגינה או בפארק), או על התקרה (אם המסיבה נערכת בבית). במסגרת המשחק, מנסים הילדים לשבור את הפיניאטה באמצעות אלות או מקלות כשעיניהם מכוסות על מנת להשיג את הממתקים וההפתעות שבפנים. מכיוון שפיניאטה מעיסת נייר נעשית במקרים רבים בעבודת יד, מחירה הינו יקר יחסית: 75-120 ש"ח לפיניאטה.

· פיניאטת משיכה בחוטים (Pull String Pinata) – פיניאטה העשויה מקרטון קשיח, אשר בתחתיתה תלויים מספר חוטים. על הילדים למשוך בחוטים, בזה אחר זה, עד שאחרון החוטים פותח את בסיס הפיניאטה ומשחרר שלל של ממתקים והפתעות.  פיניאטת משיכה בחוטים מתאימה לילדים בגילאים צעירים יותר, שאינם נדרשים להכות בפיניאטה עם אלה.  פיניאטה זו הינה זולה יחסית, ומחירה נע בין 45 ל- 60 ש"ח.

את טקס פתיחת הפיניאטה נהוג לערוך בסוף מסיבת יום ההולדת, אז גם מחלקים את שקיות ההפתעה לילדים. כיום ניתן לרכוש פיניאטות במגוון צבעים, צורות ונושאים: תיבת אוצר (ליום הולדת פיראטים), טירה (ליום הולדת נסיכות), ליצן (ליום הולדת קרקס) וכיו"ב.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה