שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> משפחה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפחה כללי
 

ציוד חקירות - כשהטכנולוגיה מחליפה את הקסם האישי


אסף יהלומי
 
 

חובבי סרטי הבילוש למיניהן, זוכרים בוודאי כיצד הבלשים של פעם, היו צריכים להשתמש הרבה בתחכום האישי וביכולת התחכום שלהם, שכן לא היו בידיהם הרבה כלים כדי לפתור תעלומות בלשיות. פיליפ מארלו של ריימונד צ'נדלר, היה צריך להשתמש בציניות, בזיכרון, וכמובן ביכולת השתייה שלו, על מנת להתחבר לאנשים ולהגיע דרכם אל הפתרון אותו הוא חיפש. פשוט לא היו לו כלים אחרים.

אך כיום כמובן המצב הוא שונה. משרדי חקירות, יכולים לעשות עבודה נהדרת, גם בלי להיות ציניים, בוודאי בלי שיצטרכו לשתות הרבה, ולמען האמת, הם גם לא תמיד חייבים להיות בשטח, כל מה שהם צריכים, זה לדעת מהו ציוד החקירות הטוב ביותר שיש, להחזיק אותו ולהתמקצע בו. אז כל מה שהם צריכים זה לעבוד עם אותו ציוד, וברגע המכריע להשתמש במה שהוא נותן להם, כדי להגיע לפתרון.

לפני שננתח את ציוד החקירות המגוון, חשוב להבהיר נקודה אחת, שום ציוד חקירות טוב ומתקדם ככל שיהיה, לא יהיה מועיל אם מי שישתמש בו, לא ידע לנתח את הממצאים שהם נותנים לו. לכן חוקר צריך להיות מקצועי בתחום החקירות, ולא להסתמך אך ורק על הציוד שבידו, או לסמוך באופן עיוור עליו.

ובכן, איזה ציוד חקירות יש לנו? הציוד המוכר מכל, הוא כמובן ציוד של ציתות לטלפון. ציוד ציתות לטלפון, הוא האלמנט המוכר מכל בו חוקרים פרטיים משתמשים בחקירות שלהם.  ציוד זה מותקן בטלפונים או בפלאפונים, ומאפשר האזנה לשיחות של בעל הטלפון או הפלאפון. זו דוגמא טובה לחשיבות המקצועיות של החוקר. חוקר מקצועי, ידע לברור בין השיחות, להוציא את העיקר מהשיחה, להבין את שפת הסתרים במידה ויש כזו, ולדעת לעשות את ההקשר הנכון בין השיחות.

מכשירי האזנה נוספים, שאינם ציתות לטלפון, יכולים לאפשר האזנה בכל מקום כמעט. למשל, ישנם מכשירי האזנה, שמאפשרים האזנה בחדר באמצעות התקנתם בעטים, בנורות, או באמצעות משדרים המונחים במגירות, בספרים או במקום אחרים. כמובן שחשוב להסתיר אותם, על מנת שהאיש שלו אנו מאזינים לא ידע זאת.

ציוד אחר מוכר, הוא ציוד מעקב. מדובר בציוד שמאפשר לבצע מעקב אחר אנשים שונים, אלו יכולים להתבצע באמצעות מצלמות שונות המשדרות לטלוויזיה של החוקר, או ציוד מעקב שעליו להשתמש בו בעת המעקב, למשל טלסקופים, עדשות שונות, משקפות ועוד. כל אלו חייבים לכלול בתוכם גם מצלמות על מנת שיהיה ניתן לבצע צילום בעת המעקב.

שוב חשוב לציין, מי שרוכש ציוד מעקב, צריך לא רק לדעת לתפעל אותו, אלא גם לעבוד איתו בחוכמה. אם אנו מבצעים מעקב, אזי שאנו לא היינו רוצים שידעו מזה, ולכן הציוד חייב להיות מוסתר, או לפחות שלא ידעו שהוא משמש אותנו לצורך מעקב.

כיום חוקרים ובלשים, צריכים להשתמש פחות בקסם האישי שלהם כדי להשיג מידע, אך במקום זה, עליהם להשתמש בידע טכנולוגי רב, הן כאשר מדובר בציוד האזנה, ציוד מעקב, או אפילו ציוד מחשב, כדי לקבל את המידע שהם מחפשים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה