שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> נופש -> אטרקציות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אטרקציות
 

סקי לילה- לא רק לבליינים


nurielcohe

nuriel

 
 

אחד הטרנדים הלוהטים בתחום הסקי הוא גלישת לילה. אמנם גולשי הלילה מהווים עדיין אחוז קטן מכלל הגולשים, ורובנו בכל זאת מעדיפים לגלוש בשעות היום ולישון בלילה, אבל יותר ויותר חובבי סקי מגלים את הקסם של הגלישה בחושך. לא חושך מוחלט, כמובן, שהרי המסלולים מוארים בזרקורי ענק, ובכל זאת. ומי שכבר נחשף לקסם הייחודי של סקי לילה, כבר לא יכול להיגמל מזה.
אם בתחילת הדרך, סקי לילה נתפס כטרנד של בליינים, אלה שעיניהם נפקחות אחרי שהשמש שוקעת והאדרנלין מבעבע בגופם דווקא בשעות החשיכה, הרי שכיום כבר די ברור שסקי לילה מציע יתרונות רבים לכל הגולשים.
יתרון אחד של סקי לילה הוא היעדר הצפיפות. אין תור למעליות, המסלולים פנויים ולא הומים כמו בשעות היום, הכל הרבה יותר שקט ומי שאוהב לגלוש תוך התמזגות מוחלטת עם הטבע וכשהכול מסביב מלא שלווה, סקי לילה הוא אופציה נהדרת עבורו.
יתרון נוסף הוא המחיר. סקי לילה הוא זול יותר מסקי ביום, כאשר ישנם אתרים שבהם הסקי פס תופס לכל שעות היום וישנם אתרים המציעים סקי פס רק לשעות החשיכה, והוא זול משמעותית מסקי פס לשעות האור.
עוד יתרון הוא הגיוון, במיוחד לגולשים שכבר ראו הכל ועבורם זוהי הזדמנות מצוינת לראות את הגלישה מזווית חדשה, אפלולית יותר. וכמובן, אסור לשכוח את הרומנטיקה שמטפסת לשיאים חדשים בהיעדר אור שמש.
איפה אפשר ליהנות מסקי לילה?
עשרות אתרי סקי מציעים את אופציית סקי הלילה. ביניהם ניתן למנות את בורובץ שבבולגריה, את ואל די פאסה ואת ססטרייר, מועדון מרשת קלאב ולטור באיטליה, את פוהורייה (Pohorja) שבסלובניה, את קורבטש שהוא חלק מסנט מוריץ המפורסם ואת אנגלברג השוויצריים, את לז ארק הצרפתי ואת אלפ ד'ואז הצרפתי גם כן, את פרנסוס היווני (באזור דלפי), את ולאסיץ' (Vlasic) שבבוסניה-הרצגובינה ואת ברכטסגאדן הגרמני.
מדינה מפותחת במיוחד בתחום סקי הלילה היא אוסטריה, שבה תוכלו לגלוש אחרי שקיעת השמש במבחר אתרים, ובהם באד גסטיין, אוברגוגל, זאלבאך, אישגל, שלאדמינג וזולדן.
ולגולשים המרחיקים עד קנדה או ארצות הברית: שם תרבות סקי הלילה מפותחת אף יותר, וברבים מאתרי הסקי, בפרט אלה הגדולים, תוכלו לגלוש בלילות.
סקי לילה – אמצעי זהירות
1. לא לגלוש לבד – בלילות הסכנות רבות יותר, והמסלולים כאמור שוממים יותר, ואתם לא רוצים להיפגע ושלא יהיה מי שיסייע לכם או יזעיק עזרה.
2. לא לגלוש מחוץ למסלולים – גם לגולשים מיומנים מאוד, כאלה שבמשך היום גולשים רק באוף פיסט, מומלץ להיצמד בלילות למסלולים המסומנים. אל חשש – יש גם מסלולים אדומים שפתוחים בלילות, והם מספקים מספיק אתגר.
3. אם שותים לא גולשים – אלכוהול? רק אחרי שמסיימים לגלוש.
4. ללבוש בגדים חמים. נכון, זה נשמע פולני, אבל הלילות קפואים הרבה יותר מהימים וגם הרוחות חזקות יותר. חבל לפספס את הכיף בגלל שקפאו לנו האצבעות, שלא לדבר על איברים אחרים בגוף.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה