שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2367
מאמרים: 7363
Like: 59
מאמרים -> נופש -> אטרקציות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אטרקציות
 

על כדור פורח


שיווק נכון
 
 

כדור פורח הוא סוג של כלי טייס נפוץ המשמש כיום למגוון פעילויות שונות, ובעיקר פעילויות של ספורט ופנאי. במדינות שונות ברחבי העולם מתקיימים פסטיבלים ואירועים חגיגיים רבים סביב נושא הכדור הפורח. בחגיגות אלו נוהגים להפריח כמות גדולה של כדורים מאוישים ולא מאוישים לאויר, ומאפשרים לקהל להנות ממראה שמיים מלאים בכדורים פורחים בשלל צבעים. עיסוק נוסף מתחום הפנאי מלבד חגיגות הוא טיסות קצרות בכדור הפורח המשמשות כאטרקציה של בילוי. מדובר בשירות הניתן ומותאם למשפחות, זוגות וקבוצות חברים המגיעים לכדור פורח עבור טווחי זמן הנעים בין שעה לשעה וחצי של חוויה מרגשת של התרוממות רוח בגובה רב.
 

בעבר כדור פורח היה משמש גם להטסת נוסעים ככלי תחבורה, אך מאחר ומדובר בכלי אשר נע לאט, ונועד יותר לאפשר לנוסעים להנות מהנוף, ופחות להגיע למחוז חפצם במהירות, תקופה זו  לא נמשכה לאורך רב. כמו כן, בתור כלי רכב, לא הצליח הכדור הפורח להחזיק מעמד עקב חסרונות בולטים כמו חשיפה גדולה לפגעי מזג האויר, מקום קטן ולא מספיק לנוחות סבירה של נסיעה ועוד. במהלך ההיסטוריה כדור פורח שימש גם ככלי מלחמה בעיקר לשם הרחקת האויב מהמטרה או בניסיון לפגוע בו על ידי נשיאת חומר נפץ. ידוע גם על צבאות אשר עשו שימוש בכדור פורח ככלי למטרות ריגול ותצפית, תצפית היא מטרה שגם כיום משתמשים בשבילה בכדור פורח, לדוגמא על ידי משטרת ישראל. שימוש נוסף שהיה וקיים עד היום הוא מחקר ואיסוף נתונים בתחום המטאורולוגיה עבור חיזוי מזג האויר.
בתחום הספורט נעשו ניסיונות אחדים לחצות את כדור הארץ ולהגיע למקומות מסוימים על פני כדור הארץ בסופו של דבר רק בשנת 1999 הצליחו לעשות זאת.
 

למידע נוסף על האפשרויות בילוי הקיימות היום בכדור פורח, בקרו באתר שלנו Fly Away.

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה