שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2355
מאמרים: 7348
Like: 59
מאמרים -> נופש -> בתי מלון
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בתי מלון
 

הטרנד החם של השנים האחרונות: מלונות בוטיק


ג'ימית מוס
 
 

בשנים האחרונות כולם מדברים: מלונות בוטיק, מלונות בוטיק. מה זה בכלל ואיך זה הגיע לחיים שלנו? בואו נעשה סדר. מה זה מלונות בוטיק ואיך זה התחיל? מדובר בטרנד עולמי, שמקורו בעיקר בהרפתקאות נדל"ן והיכולת של אנשים לשנות את המקצוע שלהם, בעיקר בגללה אינטרנט והאפשרויות שהוא מייצר. מלונות בוטיק בישראל החלו לצוץ כבר בשנות ה-90, אבל בעיקר בחמש שש שנים האחרונות זה תפס תאוצה משמעותית, והם החלו לנקד את המפה בארץ – עם אפשרויות אירוח מדהימה ומפנקות במיוחד. הקונספט נולד דווקא באנגליה לפני כ-25 שנה, ולאחר מכן עבר לערים כמו ניו יורק, מיאמי וטורונטו.

מדובר על מלונות שלא "נולדו מלונות", אלא היו מבנה שיועד למשהו אחר – מבית מלון ועד מסעדה, מבית ספר ועד קופת חולים, נרכשו, הוסבו והפכו להיות מן מלון מיוחד, שכן הוא היה צריך להבנות בצורה מאד יצירתית המתמודדת עם האילוצים. זה אומר שעל חוסר התכנון, לכאורה, מפצים דברים אחרים שהופכים אותו למדהים במיוחד. בשל כך, מלונות בוטיק בעולם וגם מלונות בוטיק בישראל אינם מלונות רגילים. הם הרבה יותר איכותיים, ברמה גבוהה, נהנתנים אפשר לומר.

קהלי היעד שלהם היו בדרך כלל הוא אנשים אמידים: זוגות צעירים ללא ילדים, אנשי עסקים ועוד. בדרך כלל הם קטנים מאד, שקטים ופונים למס' קטן של אנשים שיכול לשלם הרבה כסף. כלומר, במלון ממוצע יש כ-25 עד 30 חדרים, לעומת מלון רגיל ממוצע, שיש בו לפעמים פי 2 חדרים ולפעמים פי 10. העיצוב והגימור מוקפדים מאד ובכך הם קולעים לקהל היעד האמיד שלהם.
 

השינוי של השנים האחרונות


אבל, מלונות בוטיק בישראל קמו בשנתיים שלוש האחרונות גם עם תפיסה אחרת – שלא מיועדת רק לעשירים בלבד, אלא מאפשרים גם גישה לזוגות צעירים. מלונות הבוטיק מאפשרים גם לאנשים "רגילים" שחסכו קצת כסף לבוא אליהם וליהנות מהם. אמנם לא מדובר בחוויה המונית וזולה – אבל היא לא כל כך יקרה כמו שהיה לפני 10 שנים. היום אפשר למצוא מלון בוטיק במחיר אטרקטיבי יחסית, בטח ביחס לתמורה, בכל הארץ. גם בתל אביב, גם בצפון, גם בירושלים.

מלונות בוטיק רבים מצהירים שהם מנמיכים מחירים כדי לפנות לקהל יעד קצת יותר רחב. עדיין לא מדובר על מלונות שאפשר להביא אליהם את הילדים הצווחניים – והפינוק עדיין ברמה גבוהה, אבל קצת יותר "אפורדבל". ישנם שני סוגים של מלונות בוטיק האפשריים עבור זוגות צעירים שרוצים קצת רומנטיקה בשקט. האחד, מלונות בתוך העיר הגדולה (המוזכרות לעיל); השני, מלונות מחוץ לערים. המלונות העירוניים אטרקטיביים בעיקר לתושבי העיר או לתיירים מחו"ל. המלונות הכפריים יותר רלוונטיים לאנשים מחוץ לאיזור + תושבי חו"ל.

בדרך כלל המלונות האחרונים מצויים באיים מבודדים או יערות, מה שאומר שכל האורחים הם תיירים – בין אם תושבי המדינה ובין אם לא. את המלונות העירוניים מאכלסים רבים הגרים בעיר עצמה, בנוסף לתיירים. למשל לאחר חתונה באולם אירועים בתל אביב – אפשר ללכת לירח דבש במלון בוטיק באיזור. מושלם ומדהים, מפנק לא פחות מחו"ל! המלונות בתוך העיר עצמה נמדדים באיכות שלהם. כלומר, עיצוב מוגמר וטוב של החדרים, רמת השירות שהיא בדרך כלל מעולה ואישית, אוכל טוב, ספא ופינוקים, זמינות אנשי הצוות ומספרם ביחס לאורחים (יחס גבוה מאד בדרך כלל). המחיר ללילה יקר, אבל שווה את זה: עיסויים, מסעדה, יחס אישי, אינטרנט, מקום לפגישות וכמובן מרחק הליכה מכל האטרקציות הטובות של העיר. בתל אביב לדוגמה, אפשר ללכת לכל אטרקציות התרבות ברגל – וזה שווה הכל לא?


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה