שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> נופש -> תיירות בארץ
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תיירות בארץ
 

ים המלח - המקום הנמוך ביותר בעולם


אלי גולד

כתיבת תוכן - אלי גולד

 
 

ים המלח נקרא בשמות רבים שונים כמו המקום הנמוך ביותר בעולם, ים המוות והים המלוח. ים המלח פוגש במדינות רבות ושטחו הוא כ-605 קמ"ר ואורכו כ-50 ק"מ. ים המלח הוא הנו ים ללא דגים כלל מהסיבה שהמים מלוחים בצורה טבעית וקיומם של דגים אינם מתאפשרים באגם ובכך נקרא גם ים המוות. בשל מליחותו הרבה, טבילת הגוף במים אלו עוזרים לסגור פצעים פתוחים, מנקים את הגוף וגורמים לנעימות ולעור חלק. ים המלח הנו מקום פופולרי ואהוב על ישראלים רבים ותיירים מכל העולם המגיעים ונשטפים בו מהסיבה שהבוץ הנמצא בים הנו מנקה את העור וגורם לבריאותו ובכך מורחים את הבוץ על כל הפנים.

ים המלח - לא כדאי לשתות

ים המלח הוא ים הנמצא בכיוונים שונים במדינת ישראל, ירדן, סוריה, מצרים, לבנות ואזור הרשות הפלסטינית. אורך הקו שלו הוא 135 ק"מ ושטחו עומד על 605 קמ"ר. עומקו של הים הנו 200 מטרים ונמצא בגובה של 427- מגובה פני הים. הים כולל מליחות של 34.2% וגבוה פי עשרה ממספר המלחים הנמצאים בים התיכון. מכיוון שים המוות נמצא באזור מדברי וחם הים מקבל מבצע פעולה של התאיידות כלומר המים מתאדים לגז. נופש בים המלח מספק לא רק את טבילת הגוף במים הטבעיים, אלא גם מקנה את הנופים של הרי אדום בצד השני, חופים מטופחים ונקיים והשקפה לאופק.

חופשה בים המלח - אהוב על התיירים

בשל המים המלוחים העוזרים להתנקות הגוף ולהרגשה חלקה ונעימה, בשל הבוץ הנמרח על הגוף ונותן מראה חלק ללא פצעים, טבעי בלבד ומצרך חשוב בניקיון הגוף, נופש בים המלח אהוב על ישראלים ותיירים רבים הבאים להתרשם מהגבוה הנמוך, מהנופים היפים ומהאפשרות של הגוף לצוף על פני המים. חופשה בים המלח כוללת מלונות המשקיפים אל נופים משגעים, רחצה בים המלח ובשימוש של המשחות והקרמים המיוצרים מהם.

מה יש בו באמת

לים המלח יש פוטנציאל גדול כמרכז תיירות בינלאומי ואכן תיירים רבים באים לנפוש במקום. ים המלח נרשם כאחד מ"שבעת פלאי הטבע בעולם" ומספק במקום מלונות רבים עם ספא, עיסויים, ניקיון בקרמים של חברת ים המלח ומאגרי בוץ. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה