שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2246
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> נופש -> תיירות בארץ
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תיירות בארץ
 

סוס-חיה חברתית


יעל

אמיר

 
 
רכיבה על סוסים – כביטוי למרקם החיים החברתי שלהם

 

רבים יודעים כי מלבד רכיבה על סוסים, פעולת הגידול והטיפוח של בעלי חיים גדולים ( כדוגמת סוסים) נחשבת כמשימה שאינה קלה בכלל, אך מעטים האנשים אשר לא מודים כי מדובר בחוויה מיוחדת במינה אשר מסיבה סיפוק רב לעוסקים בה.

תנאי המחיה של הסוסים תלויים בראש ובראשונה מהסביבה הפיזית שבה הוא נמצא: המקום שבו הוא שוכן במרבית היום, האם הוא נקי וסטרילי מספיק כדי למנוע את התפתחותן של מחלות וזיהומים והאם הוא מרווח דיו כדי לאפשר לו מרחב מחיה מספיק לתזוזה בו.

יש לתת את הדעת גם על מזג האוויר השורר בסביבת גידולו. יש להימנע מתנאים של קור או חום קיצוניים או מסביבה אשר חשופה לגשמים, רוחות או סופות חול.

חשיבות רבה לא פחות יש להקדיש לחופש התנועה של בעל החיים: עלינו לאפשר לו, לפחות למספר שעות ביום, לנוע כרצונו בחופשיות, ללא הגבלות פיזיות מיותרות, כדי שירגיש טוב וישמור על כושר גופני תקין. יש לציין שישנם גזעים שונים הדורשים חופשיות רבה יותר. רכיבה על סוסים, אגב, היא דוגמה מצוינת לפעולה כזו - המאפשרת לו להשתחרר, לנוע במהירות ולהרגיש יותר "טבעי" בסביבת הגידול שלו.

 

הסוס הוא יצור חברתי, אך האם רכיבה על סוסים היא הדרך היחידה ליצור קשר בינו לבין המגדל?

הסוס הוא ייצור חברותי מטבעו, וככזה עלינו לשים לב שאנו כמגדלים מספקים לו "מרקם חברתי" תקין בסביבתו הקרובה. ראשית כל יש להתחבר אליו, להתקרב אליו ולהקרין יחס "תומך" ואוהד. את זאת יש לעשות לא רק באמצעות רכיבה עליו אלא גם באמצעות ליטופים, האכלה או ניקיון שלו. במידה ולא יקבל תנאי זה כניאות, הוא עלול לפתח תחושות עצבות ובדידות שעלולות אף להתפתח לבעיות התנהגותיות שונות אשר בסופו של דבר ייפגעו בבריאותו ובתוחלת החיים שלו.

מבחינה בריאותית – עלינו לוודא שבעל החיים מטופל ונבדק באופן תדיר אצל הוטרינר. לעיתים בעלי חיים אלו, כמו בעלי חיים רבים אחרים, חולים במחלה הנסתרת מעינינו ורק רופא בעלי חיים מוסמך יכול לאבחן אותה ולטפל בה בהתאם.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה