שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2475
מאמרים: 7518
Like: 59
מאמרים -> נופש -> תיירות בארץ
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תיירות בארץ
 

סיורים בירושלים לעומת בשאר הארץ


דוד כהן

עורכת תוכן באינטרנט

פארטי אפ בניית אתרים וקידום אתרים

http://www.partyup.co.il/

 
 

כל מי שהיה אי פעם בירושלים יודע שאין עוד אחת כמותה בכל העולם ובוודאי בשאר הארץ. כאילו שמרגיש לנו אחרת כשאנו מגיעים לירושלים לביקור, שוב ושוב. יש לה 70 כינויים שונים לעיר הקודש, אשר כל אחת מהם מסמלת שאספקט אחר של עיר הבירה שלנו. העיר, אשר נוסדה לפני 3,000 שנה לערך ע"י המלך דוד, כבירתה של האומה היהודית. עמוסה באירועים היסטוריים ובאתרים קדושים, נערצת על יהודים, נוצרים ומוסלמים הבאים לבקר בה מכל העולם.

ירושלים היא בירה מודרנית והגדולה ביותר מכל ערי ישראל. סיורים בירושלים מתאפיינים בשילוב של תרבות, קודש, היסטוריה, רוח ואופי מיוחדים. מיוחדת מאין כמותה, כאשר המאה הראשונה מתחככת במאה העשרים ואחת ולכל מאה יש את המרחב והלגיטימציה להציג את עצמה בפני מי שמבקר בעיר. השכונות הישנות והצייוריות נושקות למגדלי משרדים חדשים ומגדלי דירות. אבל ירושלים היא הרבה יותר מסך כל ציוני הדרך שלה, הישנים והחדשים. היא עיר של אוכלוסייה מגוונת, כמו 4 פניות התבל אשר מהם הגיעו אליה. היהודים, אשר להם תמיד תהיה "עיר הקודש", ללא קשר למקום המגורים שלהם. הנוצרים והמוסלמים אשר מעריצים את העיר כבר מאות שנים. אין זה באמת מפליא כאשר חושבים על זה, שירושלים משפיעה עלינו ועל כל מי שבא בשעריה.

אם הזכרנו קדושה, ירושלים מאגדת אתרי קודש רבים, לכל 3 הדתות השונות המכילות אותה: הכותל המערבי, הר הבית, הר הזיתים, כיפת הסלע, מסגד אל עקצה, כנסיית העלייה, הר ציון, ויה דלורוזה, כנסיית הקבר ועוד אינסוף אתרים. אך לא רק מקומות קדושים יש בה בעיר המיוחדת והשונה הזו. גם העיר העתיקה, על חומותיה הקשישים הם יעד אהוב לביקורים חוזרים בירושלים. ובנוסף לקודש ולשווקים, בירושלים גם נמצא משכן הכנסת שלנו, אשר יושב ברוב כבוד על גבעת רם. הכנסת אשר בשנת 1949, התקיימו בה הבחירות הראשונות ומאז היא הרשות המחוקקת של ישראל. במשכן הכנסת אף נערכות בחירת נשיא המדינה, מבקר המדינה ועוד בעלי תפקידים רמים וחשובים בהנהגת המדינה והיא מקום המעורר תחושת כבוד למדינה דמוקרטית כמו ישראל.

מקום נוסף המייחד את ירושלים מערים אחרות בארץ, שמאוד כדאי לערוך בו סיורים הוא בית המשפט העליון, שנמצא בקרבת הכנסת, בקריית הממשלה. רק המראה המרשים מאוד של הבניין האדיר בו שוכן ביהמ"ש העליון, כבר מצליח לעורר תחושה של כבוד ויראה. האדריכלות המופלאה, בהשראת המסורת היהודית והארכיטקטורה העתיקה, עם פרמידת הזכוכית הבולטת, ההתייחסות ליד אבשלום, למרגלות הר הזיתים, הופכים את הביקור בו לחווייה נעימה ושונה.

אם לא הייתם מזמן בעיר ירושלים, קחו לכם סיור מודרך בירושלים על מנת לחזור את ההיסטוריה של פעם, לחוות את הטעמים והריחות המיוחדים של העיר ולראות שילוב של חדש וישן.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה