שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> נופש -> תיירות בעולם
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תיירות בעולם
 

הדרכות בעברית בברלין


בר הדרכות

בר- הדרכות בעברית בברלין

 
 

רבים מכם שמעו על חומת ברלין אבל מעטים יודעים בדיוק מה התרחש במרכז אירופה למעשה עד סוף שנות השמונים. אחרי סיום מלחמת העולם הראשונה חולקה ברלין כמו כל גרמניה לשתים. צד אחד ניתן לבעלות הברית והצד השני לסובייטים. שני החלקים של גרמניה הפכו למעשה לשני מדינות אויבות במלחמה הקרה. וכדי למנוע מעבר אזרחים מהמזרח למערב בתוך העיר ברלין, הוקמה באוגוסט של 1961 חומה. החומה הוקמה ע"י מזרח גרמניה כדי למנוע מאזרחיה להימלט מערבה (כ 3 מיליון כבר הספיקו לעשות זאת מ1945 עד 1961).  

החיים בברלין המחולקת היו לא פשוטים, משפחות הופרדו לשניים, זוגות אוהבים מצאו את עצמם בין לילה בין שני צדדיו של גבול. והחיים בעיר הפכו למורכבים למדי. התשתית נפגעה מקומות העבודה נפגעו. ולמעשה עד נפילת החומה ב1989 ברלין היתה עיר עניה חסרת משרות ובעלת תשתית לקויה.

כ134 אזרחים גרמנים נהרגו בניסיון לחצות את החומה. רובם נהרגו מירי של חיילי משמר הגבול המזרח גרמני שפיקח על החומות מסביב לשעון.

אחרי נפילת החומה ברלין אוחדה והתחילה לאסוף את השברים של העיר ולמעשה עד לימים אלו מושקעים המון כספים בשיקום העיר והתשתיות משני צדדיה של החומה.

 למבקרים בברלין נותרו מספר שיירים של החומה וכמה ממגדלי התצפית שהיו מוצבים בקירבתה, הרוב הגדול של החומה נהרס ע"י אזרחי בסוף שנת 1989. סיפור החומה הוא סיפור מרתק וחסר תקדים בהיסטוריה האנושית. והוא יכול ללמד אותנו הרבה על הצורה שבה מלחמה ופוליטיקה יכולות להשפיע על המרחב האורבני ולפעמים עם תוצאות הרות אסון.

למי שמתעניין בהיסטוריה של גרמניה ושל ברלין בפרט, ממש מומלץ להגיע לעיר ולקחת סיור מודרך בעברית ע"י מדריך מקומי. הדרכה בשפת האם היא כמובן הרבה יותר קלה להבנה. בברלין מתגוררים מספר מדריכים ישראלים שישמחו לקחת אתכם לסיורים שונים בעיר. סיור בעקבות החומה הוא רק דוגמה אחת. ישנם גם סיורים בנושא ההיסטוריה של ברלין, סיורים בעקבות הקהילה היהודית בברלין וסיורים אלטרנטיביים שבהם אפשר לחזות בצדדים היותר צבעוניים של העיר.

אז פעם הבאה שאתם חושבים על חופשה, אולי תוותרו על הבטן גב ובואו לראות קצת היסטוריה. עם מדריך בברלין


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה