שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2540
מאמרים: 7581
Like: 59
מאמרים -> נופש -> תיירות בעולם
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תיירות בעולם
 

טיול לאיסלנד - מסע לארץ הבריאה


גיא גוטרימן

גיא גוטרימן הוא תושב איסלנד ובעל חברת Another Iceland מפעילת אתר "איסלנד - המדריך לארץ הקרח והאש". סוכנות נסיעות מורשת ברישיון משרד התיירות האיסלנדי המתמחת בחבילות טיולים לאיסלנד לקבוצות ולנוסע העצמאי.

 
 

 

איסלנד ארץ הבריאה
איסלנד הוא אי וולקני צעיר בצפון מערב אירופה. האי ממוקם בערך 1000 ק"מ מזרחית לחופה של גרינלנד. איסלנד היא אחת ההתיישבויות הצעירות במערב אירופה עם התיישבות שהחלה בסביבות שנת 900 לספירה ע"י ויקינגים נורווגים שעזבו את היבשת והפליגו בחיפוש אחר חיים חדשים הרחק מעולו של המלך. גם מבחינה גיאולוגית איסלנד הוא אי צעיר. התפרצויות געשיות בין שני רכסים יבשות תת ימיות הביאו להופעתו של האי מעל פני המים. התהליכים שהביאו ליצירת האי עדיין נמשכים בהווה ומבקרים במקום יכולים לראות סימנים לכך נראים בכל חלקי האי. מטיילים באיסלנד מתארים את האי כארץ בראשית, איסלנד היא ארץ הבריאה, המקום בו הבורא עדיין עורך ניסויים בבריאתו. אחרים מתארים את האי כארץ הקרח והאש - אודות לשילוב המיוחד של קרחוני עד יחד עם פעילות וולקנית שוקקת. מבחינה גיאופוליטית איסלנד משתייכת לאיחוד המדינות הנורדיות שכוללות את מדינות סקנדינביה, גרינלנד ואיי פארו. מדינות אלה מתאפיינות ברמת חיים גבוהה ואיכות חיים מובילה בין מדינות העולם. איסלנד בשלב זה בחרה לא להצטרף לאיחוד האירופי.
 
טיול לאיסלנד 
בשנים האחרונות יותר ויותר מטיילים מסמנים את איסלנד כיעד טיולים מועדף. ההתעוררות הגדולה החלה בשנת 2010 לאחר התפרצות הר הגעש אייפיאטלאיוקול. האי הקטן והמרוחק עלה לכותרות החדשות הבינלאומיות לאחר שהתפרצות הר הגעש על האי הביאה לסגירת נמלי התעופה של אירופה למשך תקופה ממושכת. על אף ההקשר הלא נעים, התפרצויות מעין אלה נדירות ביותר והכתבים שהגיעו בעקבות ההתפרצות לאיסלנד גילו גם את יופיו יוצא הדופן של המקום. תופעות הטבע היחודיות של האי בשילוב של אירוח איסלנדי מופתי מושך כל שנה מטיילים מכל העולם שבאים לאחד המקומות הפראיים האחרונים של אירופה והעולם המודרני בכלל. טיול לאיסלנד זו הזדמנות נדירה לחובבי הטבע לחזות במו עינהם בתהליך הבריאה המתרחש סביב מכל עבר ולקבל מושג מה באמת מתרחש שם מתחת לפני הקרקע. המרקם השברירי של האי יחד כוחות הטבע הכבירים יוצרים איזון מיוחד ועוצמתי שהאיסלנדים כה גאים בו ודואגים לשמרו. כיום אפשרויות הטיול באיסלנד רבות מאי פעם. איסלנד מציעה שירותי אירוח ותיירות מהמעלה הראשונה. עיר הבירה רייקיאוויק, נחשבת לאחת הערים "הירוקות" בעולם ומשמשת כבסיס יציאה מצויין לטיול סביב האי.
 
תופעות הטבע היחודיות שבאיסלנד יחד עם שירותי תיירות מעולים הופכים אותה ליעד טיול אולטימטיבי. עכשיו זה בדיוק הזמן לגלות את מה שכבר המון אנשים ברחבי העולם כבר יודעים. הסוד השמור האחרון של אירופה עומד להתגלות, איסלנד עכשיו כאן בשבליכם לגלות!

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה