שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> נופש -> תיירות בעולם
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תיירות בעולם
 

טיולים מאורגנים לכל המשפחה


 
 

 

אתם רוצים לטוס לחו"ל לטיול עם כל בני המשפחה אבל פער הגילאים בין הילדים גדול, כל מה שמעניין את הילד הגדול לא מתאים לילד הצעיר והפוך. כאב הראש לפני הטיול יכול להיות קשה יותר תוך כדי הטיול. כדי ליתר את הצורך ללכת לטיפול משפחתי קיימת אפשרות אחת והיא לצאת לטיול עם משפחה נוספת שהילדים מכירים ושיש להם ילדים בני אותו גיל פחות או יותר ושיש שפה משותפת בין הילדים. ואז לשבת יחד כולם ולבנות את המסלול כולל הילדים. חשוב לשתף את הילדים בהכנת המסלול, בסיכומו של דבר כל אחד מהנוסעים יתפשר מעט וכל זה נעשה מראש, כך שבמהלך הנסיעה זה יכול לחסוך הרבה כאבי ראש כשזה רוצה את זה והשני רוצה משהוא אחר. זו אומנם אפשרות אחת אבל ישנה אפשרות שלפעמים קלה יותר. יש מסלול נתון ומדריך שמטפל בכל האופרציה, משפחות עם ילדים נוספים חוויות חדשות לילדים ונראה שיהיו פחות חיכוכים בין בני המשפחה.

כאשר אנו ניגשים לבחור טיול מאורגן למשפחות, מבין שלל ההצעות שמציעים לנו, יש לשים לכמה דברים חשובים. האם יוצא מדריך אחד או שניים? חלק מהחברות המארגנות טיולי משפחות מוציאים מדריך אחד עם הקבוצה וחלקן מוציאים שני מדריכים, האחד בדרך כלל בכיר יותר והשני מטפל באופרציה. אך ישנם מקרים שישנה פעילות ערב למבוגרים ואילו הילדים נשארים עם המדריך השני או יוצאים לפעילות שונה המותאמת לילדים. ישנו יתרון לכך שיש שני מדריכים אך מדריך טוב יסתדר לבדו עם הקבוצה.

המסלולים בטיולים נראים כמעט אותו הדבר אבל המחירים שונים. שימו לב לכתוב: כמעט בכל טיול ישנם דברים המופיעים במסלול אך אינם כלולים במחיר שמשולם מראש. כאשר כתוב "נוכל לצאת בלווי המדריך...." או "הקבוצה תוכל לבקר בשק המקומי, אך מי שרוצה יוכל להתלוות למדריך ל..." זה אומר שמי שישלם על כך בחו"ל יוכל לעשות את זה ומי שלא ישלם אז לא. כאן יש את האלמנט של שאר חברי הקבוצה שיוצאים לפעילות ומה? הילדים שלכם לא ייצאו? יש לבקש את מחירון הטיולים שלא כלולים במחיר הטיול לפני ההרשמה כך שתדאו אם העלות הסופית של הטיול מתאימה לתקציב אותו תכננתם להוציא. כאשר מדובר בטיול של ארבע נפשות ההוצאה העודפת יכולה להיות יקרה מאוד. ואם זה בזמן הטיול זה יבוא על חשבון משהו אחר שהתכוונתם לעשות עם הכסף הזה.

דבר נוסף שמומלץ לעשות הוא להגיע לפגישת הקבוצה לפני הטיול. מארגני טיולים, בדרך כלל בטיול משפחות, עושים פגש של הנוסעים לפני היציאה מהארץ. מומלץ הגיע למפגש זה עם הילדים כדי שיפגשו את חבריהם לנסיעה. מפגש כזה יכול להוריד חששות אצל הילדים: עם מי הם נוסעים, מי הילדים החדשים שיפגשו ועוד. גם אם הם יכולים לראות שאין ילדים בני גילם או "לא מתאימים" להם החברים החדשים  וזה קצת מאוחר לבטל את ההרשמה, ניתן לפחות לדבר עם הילדים ולהכין אותם לכך שמה שנראה במבט ראשון יכול להיות אחרת כשמכירים אותם.

בכל מקרה טיול מאורגן או טיול משפחתי - את שניהם יש להכין נכון עם הילדים. זה יכול ללכד את המשפחה סביב פרויקט משותף ולהפוך את הטיול המשפחתי לחוויה של מעבר לנסיעה לחו"ל.

נסיעה טובה

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה