שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> נופש -> תיירות בעולם
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תיירות בעולם
 

טיסה ללונדון – על השימוש בתחבורה הציבורית


גלעד רימר

תודה לכם 

 
 

 

טיסה ללונדון – על השימוש בתחבורה הציבורית

 

מאחר ולא נהוג לשכור רכב בבריטניה עקב היפוך כיווני הנהיגה, מרבית התיירים שטסים ללונדון נעזרים בשירותי התחבורה הציבורית של לונדון. התחבורה הציבורית בלונדון, שיצרה לעצמה שם בין לאומי בכל מה שקשור לדיוק ונוחות נסיעה, היא אופציה מעולה לנסיעה מתחנה לתחנה בתוך לונדון, שהיא עיר גדולה. מערכת התחבורה הציבורית בלונדון מתחלקת ל2 ענפים עיקריים: מערכת האוטובוסים והרכבת התחתית המעולה של העיר. אחרי הטיסה ללונדון יהיה באפשרותכם לבחור באילו מהם להיעזר. הפעם אנחנו הולכים לדבר על הרכבת התחתית, כנראה תופתעו לאחר הטיסה ללונדון לגלות שגם ברכבת התחתית המפורסמת יש מידי פעם עיכובים אולם הם בלתי משמעותיים בעליל.

איך יודעים איזה קו לקחת מתי ולאן? ישנן כמה אפשרויות. הדרך הפשוטה ביותר היא פשוט לבקש בבית המלון מפה של קווי הרכבת התחתית בלונדון, המפה מפרטת בערך את כל מה שתרצו: מסלולי נסיעה, תדירות, שעות פעילות ומיקום של תחנות. במידה ואין ברשותכם מפה ניתן תמיד לשאול את צוות הרכבת בתחנה,הם לרוב בקיאים בסוגי הקווים בעיר וניתן לסמוך עליהם שיכוונו אתכם לקו הרכבת שהכי מתאים לכם. במידה ואתם רוצים לוודא שאתם אכן עולים על הקו הנכון תחנות הרכבת מלאות בלוחות אלקטרוניים מלאי אינפורמציה ותמיד ניתן להעיזר בהם .

אתם תצטרכו להנפיק כרטיס oyster   או כרטיס travelcard(כרטיסיות נסיעה אלקטרוניות נטענות). כרטיס נסיעה בודדת ברכבת התחתית מתומחר במחיר האבסורדי של 4 לירות סטרלינג. בשימוש באחד הכרטיסים התעריף צונח דרמטית ל1.9 לירות סטרלינג לנסיעה. התעריפים תוכננו כך בכוונה על מנת לעודד אתכם להנפיק כרטיסי נסיעה אלקטרוניים.

בקיץ יכול להיות דיי חם ברכבת התחתית בלונדון. אם הטיסה שלכם ללונדון מתוכננת לקיץ כדאי לדעת מראש שברכבת התחתית אין מיזוג אוויר והנסיעה עלולה להיות קצת לא נוחה בימים היותר חמים של השנה. בדרך כלל החום לא מגיע לרמות קיצוניות כמו בארץ, אבל יש ימים חמים במהלך השנה שיכולים להפוך את חווית הנסיעה בתחתית ללא נעימה עבור הטסים ללונדון.

שירות הרכבת פעיל בין השעות 5 בבוקר ל00:30 בערב אז יוצאת מהתחנה המרכזית של לונדון הרכבת האחרונה בימי ראשון השירות נגמר ב23:30.

בנוסף, במידה ואתם נוסעים בקבוצה של חמישה אנשים, אתם עלולים לגלות אחרי טיסה ללונדון שמונית לא יקרה בעבורכם בצורה משמעותית יותר מהרכבת התחתית, והיא יכולה להיות מהירה בצורה משמעותית יותר אם המרחקים בין היעדים שלכם הם קצרים.

לונדון מחולקת ל6 אזורי נסיעה לרוב הטסים ללונדון האזורים שרלוונטים הם בעיקר אזורים 1 2 שמכילים את מרכז העיר ואת רוב אטרקציות התיירות העיקריות כרטיסי הנסיעה שהוזכרו מקודם מתומחרים לפי אזורי הנסיעה שבהם אתם מתכננים לנסוע אין צורך לרכוש מעבר באזורים מעבר ל1 ו 2 אלא אם כן אתם מתכננים לצאת לפרברי העיר אחרי הטיסה ללונון

ילדים מתחת לגיל 16 יכולים לנסוע בשטחים 1-6 במחיר של לירת סטרלינג אחת לנסיעה.

כרטיס אוייסטר(oyster) הוא כרטיס פלסטיק אלקטרוני שבו מטעינים נסיעות משולמות מראש. אפשר להשתמש בו כמעט בכל אמצעי התחבורה הציבורית בלונדון(מלבד מוניות) ואפשר להזמין אותו עוד בטרם טיסה ללונדון מהארץ.

אפשרי כמו כן לתת תשלום באמצעות כרטיס האוייסטר בתעריף שהינו פר נסיעה, אולם התעריף לנסיעה יהיה בצורה ניכרת זול יותר מתעריף התשלום במזומן ברכבת התחתית.

באיזה אופן נעזרים בכרטיס לאחר טיסה ללונדון? בזמן העלייה לאוטובוס גע קלות עם הכרטיס על פני הקורא האלקטרוני כדי לוודא שהנסיעה נרשמה. ברכבת התחתית העבר את הכרטיס בנקודת הכניסה אולם וודא בנוסף שאתה מעביר אותו בנקודת היציאה מן הרכבת התחתית כדי שהכרטיס יהיה יכול לחשב את עלות הנסיעה. במידה ולא תעביר את הכרטיס גם בנקודת היציאה הכרטיס יוכל לעשות בעיות מאחר ומבחינתו הנסיעה עדיין נמשכת...בסוף עלול להיווצר מצב שבו הכרטיס חייב אותך עבור התעריף המקסימלי לנסיעה, וזה סתם בזבוז כסף מיותר.

הרכבת התחתית עוברת כרגע תקופת שיפוצים רצינית, מה שאומר שלעיתים קרובות הרבה תחנות נסגרות ונפתחות לסירוגין. אפשר לבדוק את מצב התחנות בטלפון: +44 (0) 20 7222 1234


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה