שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> נופש -> תיירות בעולם
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תיירות בעולם
 

יעד נופש עם ההיסטוריה של כולנו - ברלין


אלי גולד

כתיבת תוכן - אלי גולד

 
 

אם ברצוננו לראות את החומה המפורסמת, את ההיסטוריה של יהודים רבים, מקומות בילוי וחיי לילה מרכזיים ובעלי שם גדול, מוזיאונים, בתי אופרה וקונצרטים מפוארים, אין כמו ברלין בשביל לחוות את כל זה. ברלין הנה העיר השנייה בגודל אוכלוסייתה באיחוד האירופאי ועיר בירתה של גרמניה וכמובן הגדולה ביותר במדינה. בעיר נמצאות אטרקציות רבות של תרבות, חיי לילה, היסטוריה יהודית חשובה ומרכז תיירותי רב לישראלים רבים. יש אומרים שאין אחרת ממנה וכמוה והסיפוק בטיול בה הוא אחד מהמעניינים, מלמדים וחשובים שיש לעם היהודי. טיסות לברלין הפכו מבוקשות ביותר בשל כל אלו ולכן הן יוצאות כמה פעמים ביום מישראל לברלין וחזרה.

אתרי ההיסטוריה של העם הגרמני והיהודי בעיר

ברלין שוכנת בדרום מזרח מדינת גרמניה וגודל אוכלוסייתה נחשב השני הגדול באיחוד האירופאי. מלבד המבנים המפוארים, האדריכלות המרשימה וההיסטוריה הרבה הנמצאת בה, היא מספקת לתיירים צעירים וגם כן לקהל המבוגר, את התרבות הנפלאה שבה.

חומת ברלין: ברלין היא הנה יעד פופולרי מאוד במדינת גרמניה ולכל העולם כולו ומכיל בו מבנים היסטוריים רבים בעלי משמעות רבה לעם הגרמני. אחד מהם הוא חומת ברלין. החומה הוקמה על ידי הרוסים שרצו להפריד בין המזרח למערב בזמן המלחמה הקרה. לאחר 28 שנה בה עמדה יציב, החל תהליך של פירוק והריסת החומה ואחרי שנה שהחומה התפרקה לגמריי, גרמניה אוחדה. כיום נשארו שרידים מועטים שלה הנמצאים בחלקי העיר ומצויות לבנות זהובות בו החומה הייתה ומאורגנים טיולי אופניים לכל אורך שרידי החומה.

אנדרטת השואה: החשיבות של העם היהודי בעיר ברלין הנה רבה ומכילה היסטוריה רבה בין העם הגרמני ליהודי. אנדרטת השואה משתרעת על כ-19 אלף מטרים ובנויים בתוכה 2711 קוביות בטון. המקום נראה מעט כמו בית קברות, אך הופך למקום עם גאווה יהודית חזקה כשמגלים שמתחת לכל שטח זה נמצא מרכז מידע גדול של השמדת העם היהודי של מלחמת העולם השנייה.

אז איך מגיעים

טיסות לברלין הנם לא יקרות ובתקופות מסוימות אפילו יכולות להיות זולות מאוד. ניתן למצוא בקלות חבילות נופש לברלין וטיסות ישירות לעיר באתרי האינטרנט השונים של חברות התעופה או סוכנויות נסיעות העובדים על הפורמט האהוב על הישראלים של דילים לברלין, אפשר לחסוך בעלויות וליהנות מההיסטוריה הקושרת לעם היהודי ולעם הגרמני גם כן ולהגיש את הגאווה והשייכות.

    


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה