שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> נופש -> תיירות בעולם
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תיירות בעולם
 

פולין כיעד מבוקש


אוהד הראל

אוהד הראל - קופירייטינג וכתיבת תוכן מקצועי ושיווקי

 
 

פולין כיעד מבוקש

בשנים האחרונות אנו עדים לשינויים רבים בהרגלי הטיסות שלנו ברחבי העולם, טיסות הפכו לזולות, מדינות רבות פותחות שעריהן לתיירות, והמצב הכלכלי שלנו בישראל מאפשר לציבור גדול במיוחד להנות מהרגלי חופשה או טיסות לעסקים ברמה מוגברת וגבוהה כך שהעולם הפך לכפר גלובלי קטן עבורנו.

גם המטבע זלוטי פולני הינו מטבע נוח במיוחד למול השקל הישראלי משום שעלותו זולה למול השקל והרגלי החיים, עלויות המחייה, התרבות, הבילויים והשופינג בפולין נוחים עבור הישראלי הממוצע, כך שפולין מושכת קהל רב של ישראלים הנופשים או המשקיעים בשעריה.

פולין הגיעה למצב זה מפאת היותה אחת המדינות בגוש הקומוניסטי אשר נפל במהלך המאה הקודמת ויצר את מדינות מזרח אירופה כמדינות אשר מזמינות ציבור ישראלי להשקעות ונופש, חברות רבות פתחו סניפים במדינות מזרח אירופה ורכשו נדל"ן ונכסים במדינות אלו.

המצב הכלכלי בפולין

פולין אמנם אחת המדינות הותיקות באירופה ובעלת היסטוריה עשירה ומפוארת של שלטון ותרבות ארוכת שנים, אך עם זאת כיום היא עדיין אינה מתאימה לאיחוד גוש היורו, והמטבע הנהוג במדינה נשאר זלוטי פולני ולא עבר המרה למטבע האירופי מסוג יורו.

פולין היא אחת מהמדינות המזרח אירופיות אשר חברות באיחוד האירופי אך אינן חלק מגוש האירו, אך כאשר פולין תעמוד בתנאים הכלכליים הנדרשים על פי אמנת מאסטריכט תתקבל לגוש האירו והמטבע הנהוג בה יומר מהזלוטי לאירו.

פולין במהלך ההיסטוריה היתה אחת המדינות העשירות והחזקות באירופה אך היא זכורה בכך שהיתה הראשונה באירופה אשר חוקקה על עצמה חוקה, הראשונה הכתובה באירופה, והשנייה בעולם לאחר ארצות הברית.

טיפים לקראת נסיעה

כאשר אנו נוסעים לפולין רצוי שנצטייד במטבע זלוטי פולני בכיסנו ואנו יכולים למצוא אפשרויות המרה בבנקים בישראל, בסניפי הדואר, ובחנויות ההמרה המכונות צ'יינג'ים, וכדאי לדעת שאם נבצע המרה בבתי המלון או בשדות התעופה נשלם עמלת המרה גבוהה במיוחד.

בפולין בכלל ובעיר הבירה ורשה בפרט ניתן להיחשף לתרבות עשירה של תאטראות, ארמונות, פסטיבלים מלאי תרבות מוזיקלית, ומוזיאונים רבים מנושאים שונים, כמו גם על נושא השואה והיהודים אשר עד מלחמת העולם השנייה היוו למעלה מ-10% מהאוכלוסיה הפולנית.

פולין משמרת את זיכרון היהודים והשואה על ידי הגטאות ובתי הקברות היהודיים, ואפקט זה מושך משלחות רבות של תלמידי תיכון לנסיעה בעקבות לימוד השואה והשארת המאורע בזיכרון ישראל לדורות, טיולים מסוג זה משאירים חותם על כל יהודי, ומהווים נסיעה חשובה במהלך חיינו.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה