שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2449
מאמרים: 7482
Like: 59
מאמרים -> נשים -> זוגיות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
זוגיות
 

"מרבדים עשתה לה שש וארגמן לבושה"


מור דיעי
 
 

 

 

נשים רבות מהמגזר הדתי והחרדי מחפשות דרכים יצירתיות לשלב בין מטלות היומיום לבין עבודה שתביא איתה כסף וסיפוק. למעשה, לא צריך לחפש כל כך הרבה כדי למצוא את התשובה המתבקשת. בדורות הקודמים נשים רבות בעיירות יהודיות היו רוקמות, אורגות ותופרות. בין אם עבור עצמן, בנותיהן ובין אם עבור נשות העיירה בתור קריירה של ממש.

לדעתי יהדות וסטייל אלו שני תחומים שהולכים יד ביד. המושג 'תפארת', ההלל שמשבחים בו את האישה ב-'אשת חיל'.  האופן שבו מתארים את היחסים בין הבורא לעמו בשיר השירים- כל אלו מדברים על טוב טעם שקיים ביהדות.

נשים שמגיעות ללמוד אצלי חרדות למושגים של צנעה, חוששות מעיסוק במחשופים ובהבלטות של מותניים וירכיים.  בעידן המודרני כאשר האישה החרדית פעילה יותר וקייריסטית מאי פעם- קריירת אופנה היא מעין דרך אמצע המאפשרת לעסוק בתשוקה וביומיום. במכונת הכביסה ומכונת התפירה.

 

 

שתי תלמידות שלי העידו על השינוי שקורס העיצוב חולל בעולמן.

 

חני לוי, תלמידה במסלול העיצוב כותבת: "בתיכון שבו למדתי לא היתה מגמת אופנה אז למדתי הנהלת חשבונות. הראש שלי כל הזמן עסק באופנה. התלבשתי מאד יפה למרות שלא היו בידי אמצעים.  בעזרת אקססוריז פשוטים הפכתי כל שמלה פשוטה לשמלה של מליון דולר. החלטתי שאני רוצה להמשיך הלאה וקריירת אופנה.".

שרה פרלשטיין, תלמידה במסלול העיצוב למגזר הדתי כותבת: "מאז ומתמיד אהבתי אופנה ובגדים יפים. הקב"ה זיכה אותי בשנים עשרה ילדים מדהימים. הצעיר שבהם הוא ילד מיוחד ומורכב, הלוקה בבעיות מורכבות. שש שנים אני מובילה אותו בין טיפולים התפתחותיים ורופאים. הדבר דורש ממני מאמצים רבים ותעצומות נפש. החלטתי שאני מעניקה לעצמי מתנה. בחרתי בסטודיו Bשל ברוריה דקל כדי להגשים חלום. כל שיעור הוא חוויה בתור עצמה. כאישה חרדית המקפידה קלה כבחמורה על הבגדים שאותם אני לובשת, מצאתי את המקום להביע את עצמי באמצעים פשוטים וצנועים. האווירה במקום מחזקת מאד והתלמידות האחרות הפכו לחברות נפש שלי. אני ממליצה בחום!".


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה