שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2540
מאמרים: 7581
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> אקולוגיה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אקולוגיה
 

אריזות מתכלות לעולם טוב יותר


multibag
 
 

ישנן דרכים שונות ומגוונות לשמור על איכות הסביבה, אחת מהן היא השימוש בפתרונות אריזה ידידותיים לסביבה. כמה פשוט, ככה תורם.

חומרים שונים הדורשים תהליך פירוק איטי וארוך עדיין משמשים ליצור מגוון רחב של מוצרי אריזה, שיישארו כאן הרבה אחרינו.

על חשבון הסביבה

חלק מן המוצרים, כמו ניילון בועות, שקיות פלסטיק ואחרים, משפיעים בצורה שלילית על איכות הסביבה. בתהליך התפרקותם, הנמשך לעיתים מיליוני שנים, הם משחררים חומרים מסוכנים ורעלים שונים אל הסביבה.

יתרה מכך, חלק מן המוצרים הללו אינם מושלכים במקומות המיועדים לכך ומסיימים את חייהם בימים והאוקיינוסים שלנו, במערכות הביוב וצנרות המים ובשלל מקומות נוספים. שם בנוסף לנזק לאוויר אותו אנו נושמים, הן עלולות להסב לנזקים נוספים.

צעד בכיוון הנכון

המודעות ההולכת וגוברת לחשיבות השמירה על איכות הסביבה הביאה את כנסת ישראל לחוקק את "חוק האריזות". החוק נועד להביא להפחתת כמות האריזות הבלתי מתכלות, אשר היוו עד למועד החקיקה כ- 20% מתוך כל הפסולת המיוצרת במדינה בשנה אחת.

פתרונות אריזה ידידותיים לסביבה הופכים כיום יותר ויותר נפוצים גם בקרב מפעלי תעשייה, בקרב חנויות ובקרב המשקים הפרטיים.

חיזוק משמעותי

שוק פתרונות האריזה מציע כיום מגוון פתרונות ידידותיים לסביבה, בין היתר בדמות שקיות מתכלות. שקיות מתכלות הינן שקיות ניילון, אשר בעת ייצורן מוסיפים להן תוסף מיוחד הגורם להן להתפרק במהירות רבה יותר בעת חשיפה לשמש ולחום ובמצבים נוספים כמו טלטול השקית.

שקיות מתכלות נראות בדיוק כמו שקיות רגילות. לכן, אם אתם מעוניינים לתרום את תרומתכם הצנועה לסביבה, תצטרכו לאתר את הסימון או הכיתוב על האריזה שמעידים אל סוג השקית. בנוסף למראה, גם שימושי השקית נותרו כשהיו, וגם על שקיות אלו ניתן להדפיס לוגו וכן הלאה.

כל הדרכים מובילות ל...

לא רק שקיות מתכלות מאפשרות לנו לשמור על איכות הסביבה, אלא ישנם פתרונות נוספים המאפשרים זאת. פתרון אחד שכזה הוא שקיות נייר. מאחר ונייר עשוי מחומר טבעי, התכלותו בתום השימוש נחשבת למהירה יותר. כמו גם פגיעתו בסביבה נמוכה בהרבה.

שקיות הנייר ידידותיות לסביבה לא רק בשל ההתפרקות המהירה למדי של החומר ממנו הן עשויות, אלא גם הודות ליכולת למחזר את החומר ולעשות בו שימוש חוזר. ואם לא די בכך, מיחזור החומר מונע את הצורך בהפקת חומר נוסף ממשאבי הטבע, מה שמסייע לשימור המשאבים הטבעיים במקומם ועל האיזון החשוב לשמירה על איכות הסביבה.

גם שקיות בד מציעות לנו דרך לשמור על איכות הסביבה, שכן הן ניתנות לשימוש רב פעמי. ניתן למצוא כיום שקיות מבדים שונים, כמו למשל שקיות אורגנזה. תיקי הבד שכולנו למדנו לאהוב עשויים בכלל, על אף שמם המטעה, מפלסטיק.

עם זאת, תיקים אלו עדיין מציעים את תרומתם לסביבה, שכן הם מאפשרים שימוש חוזר ונשנה בהם ומהווים תחליף לשימוש בשקיות פלסטיק רבות.

כל אחד ותרומתו הצנועה

לא נדרש מאיתנו יותר מדי על מנת לחולל שינוי של ממש. מספיק שכל אחד ואחת מאיתנו יפחיתו את השימוש בשקיות פלסטיק וימירו אותן בפתרונות אריזה ידידותיים לסביבה וכבר נתרום תרומה משמעותית לשמירה על איכות הסביבה.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה