שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2543
מאמרים: 7589
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> אקולוגיה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אקולוגיה
 

ביו דיזל - לשמירה על איכות הסביבה


פורטל בתים

נכתב ע"י פורטל בתים,  הפורטל המוביל בארץ בתחום ניהול בתים משותפים

 
 

בשנים האחרונות הולכת וגדלה המגמה של מניעת זיהום סביבתי, שמירה והגנה סביבתית וחסכון ומניעת בזבוז של משאבים טבעיים.  תופעה בולטת בתחום היא הצורך למצוא חלופות טובות לשימוש בסולר דלק רגיל המבוסס על נפט לתחבורה ולתעשיה כאחת.


האפשרויות החדשות והיעילות יותר שקיימות כיום כוללות גם את  השימוש באנרגיית הביו דיזל והוא מהווה כיום אלטרנטיבה חלופית טובה מאוד  לצריכה של דלקים מהסוג הרגיל המבוססים על נפט ועל תהליך בעירה הגורם בחלקו לנזק סביבתי של זיהום אוויר ופגיעה אפשרית, לעיתים אפילו קשה  בבריאות.


למעשה, הביו דיזל הוא סוג של דלק הדומה לסולר אבל הוא מבוסס על שימוש  בצמחים, ושמנים צמחיים וגם על בסיס של שומן בעלי חיים. היתרונות שלו כוללים בין השאר אפשרות לשילוב עם דלק וסולר. הוא אינו מכיל בתוכו גופרית. בתהליך הייצור שלו נעשית הפרדה בין הגלצירין שהוא מרכיב ידוע בתעשיית הסבון,  לשמן ואז ישנה ממילא פליטה מופחתת של 60% בגזי החממה בעת שריפתו.


השימוש בביודיזל הולך ומתרחב בשנים האחרונות בכל רחבי העולם הן לשימושים ביתיים והן לשימושים ציבוריים. כיום ישנם ברחבי העולם כמה וכמה מפעלים המייצרים דלק המבוסס על ביו דיזל: צ'כיה, גרמניה, שוודיה, צרפת. קרוב ל30 מדינות ברחבי העולם השימוש בביו דיזל הולך ומתרחב יותר ויותר והוא זמין כיום בתחנות דלק רבות ברחבי אירופה.


ההערכה היא כי כיום מיוצרים ברחבי העולם כ-10 מליון טון ביו דיזל בשנה.


היתרונות שלו מבחינה תעשיתיית:

- היותו פחות צמיג מדלק רגיל וסולר בעת השימוש.
- אינו גורם לנזק סביבתי או לזיהום אוויר
- אינו פוגע ברמה הטכנולוגית של המכונות והמכוניות שהוא נמצא בשימוש בהם.


מאידך בגלל עלות הייצור הגבוהה שלו הוא עדיין נחשב למוצר אנרגיה יקר וטרם נמצאו דרכים חלופיות שיאפשרו את  הוזלת תהליך ייצורו. כל זה הרבה בגלל העובדה שהוא מבוקש פחות ואין מספיק תמיכה לייצורו במרבית הארצות בעולם.
עם זאת זהו מוצר אנרגיה זמין, איכותי, ידידותי לסביבה. הניתן אפילו להכנה ביתית כמעט, וזה מהווה לדעת רבים אחד מיתרונותיו המובהקים.
היתרונות הללו חשובים מאוד מבחינה כלכלית וערכית הן מהיבט של הגנה ושמירה על הסביבה, הן בהיבט של שימוש תעשייתי על מרבית סוגיו והן לשימוש תחברותי, ואפילו ביתי.
ההערכה היא שהשימוש בביו דיזל ילך ויתרחב בשנים הבאות באופן משמעותי בכל רחבי העולם.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה