שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> אקולוגיה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אקולוגיה
 

במבובייק - האופניים החשמליים היחידים שיכולים לקבל תו-תקן ירוק


דודיש
 
 

אם גם אתם, כמוני, מוטרדים משינויי האקלים הדרמטיים, מעוני, מקיפוח, מסחר לא הוגן ומשיעורי אבטלה הולכים וגדלים אז בוודאי תשמחו להכיר שחקן חדש-ישן בעולם התחבורה האורבנית – הבמבובייק.
במבובייק אלו הם אופניים חשמליים ששלדתם עשויה, בטח ניחשתם כבר...?? נכון! מצמח הבמבוק. זהו פרויקט ירוק-כחול-לבן שמוביל אופיר פרום וביכולתו לשנות באופן משמעותי את העולם שמסביבנו.

את מה שנגיד כאן על אופניים חשמליים מבמבוק לא נוכל לומר על סוגי אופניים אחרים, וחבל. אבל כידוע את רומא לא בנו ביום אחד, אז כדאי להתאזר בסבלנות ולהצביע ברגליים.
במבובייק, מבית היוצר של "במבובייק טכנולוגיות בע"מ", אלו האופניים החשמליים היחידים שניתן להעניק להם תו תקן ירוק.  מדוע? על כך נפרט בשורות הבאות.

במבובייק: האופניים שעושים ירוק בעיניים

כאשר אופיר פרום הקים את "במבובייק טכנולוגיות בע"מ" הוא שם לו למטרה לפתח ולייצר אופניים חשמליים ידידותיים לסביבה ולאדם - מא' ועד ת'. הוא הקדיש מחשבה ומשאבים לפיתוח מוצר ירוק, נוח, בטיחותי ומשתלם שיעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר, בלי הנחות או קיצורי דרך. התוצאה – מעבר למצופה. לא מאמינים? תשפטו בעצמכם.

ייצור הבמבובייק – האופניים החשמליים מיוצרים בעבודת יד הלכה למעשה, ללא מכונות  וללא קו ייצור תעשייתי ומפייח. תהליך הייצור הידני אינו מותיר את עקבותיו בסביבה קרי: אינו פולט גזים רעילים לאוויר ואינו משאיר אחריו פסולת בלתי מתכלה.  

יצרני הבמבובייק – אופיר פרום מכשיר אוכלוסיות מוחלשות ומלמד אותן כיצד לייצר אופניי במבוק. וכך קורה שנוער בסיכון, פנסיונרים ובעלי מוגבלויות שעד לא מכבר הודרו משוק העבודה מצטרפים לעולם התעסוקה וכולם יוצאים מכך נשכרים. מחד, האוכלוסיה המוחלשת שחלקים בחברה רואים בה בעיקר נטל, זוכה להכרה, לעבודה, למשמעות, לשכר הוגן ולעצמאות. ומאידך, הרוכבים זוכים למוצר ירוק במחיר נגיש.

במבוק כחומר גלם – אופיר הוא לא היחיד שבחר להשתמש בבמבוק כחומר גלם. כבר שנים רבות נעשה שימוש בבמבוק לצרכים שונים, ביניהם: בניית גשרים, בתים ואפילו פיגומים של בניינים רבי קומות. מדובר בחומר גלם אקולוגי מאין כמוהו. כושר ההתחדשות של צמח הבמבוק הוא מהיר במיוחד; יקח לו כמה חודשים בודדים לחזור לגודל שבו היה כאשר גזמנו אותו, הוא אינו דורש טיפול מיוחד, ניתן לגדלו בשלל סוגי אקלים ובמגוון תנאי שטח והוא זמין ונפוץ בכל היבשות: אוסטרליה, אסיה, אירופה, אמריקה הצפונית, דרום אמריקה, אפריקה ואפילו באנטרקטיקה!. כמו כן יש למעלה מ-1350 מיני במבוק ידועים לאדם.

בשורת מובייליות למדינות עולם שלישי – במקביל למפעל הסביבתי-חברתי- קהילתי שנפתח בישראל, מביאה "במבובייק טכנולוגיות אופניים חשמליים בע"מ" כלי רכב נוח, בטיחותי וזול גם למדינות העולם השלישי. האופניים החשמליים של אופיר פרום מהפכניות גם תודות לפיתוחים הטכנולוגיים הייחודיים המאפשרים למכור אותם במחירים זולים משמעותית ממוצרים מקבילים. המבובייק נגישים כלכלית כמעט לכל אדם ופותחים צוהר למוביליות גם לתושבי המדינות המתפתחות.

זמן טעינה וטווח נסיעה – בהשוואה לאופניים חשמליים בעלי שלדת מתכת, לבמבובייק זמן טעינה קצר פי שתיים: רק כשלוש שעות לטעינת סוללה מלאה בבמבובייק לעומת שש שעות עבור אופניים חשמליים בעלי שלדת מתכת. ואם לא די בכך, אז המנוע היעיל במיוחד של הבמבובייק לצד משקלם הקל (13 ק"ג בלבד!) מאפשרים טווח נסיעה משולש מזה של אופניים חשמליים בעלי שלדת מתכת, קרי: טווח מעל ל-45 קילומטרים.

אין ספק שהבמבובייק שפיתח אופיר פרום הם האופניים היחידים שיכולים לקבל את תו התקן הירוק!!!


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה