שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> אקולוגיה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אקולוגיה
 

התקנת מערכת סולארית - בדיקת כדאיות לפי החזר על השקעה


רוי חביב
 
 


מאחר ומדינות רבות מחלקות תמריצים לאזרחיהן המתקינים מערכות סולאריות, רצוי מאד לבדוק לפני חתימה על הסכם עם החברה המתקינה, את מגוון התמריצים והקלות המס, כולל ההחזר הכספי על ההשקעה. זאת, משום שלכל אחד מנושאים אלה יש הנחיות מדויקות שצריך למלא אחריהן כדי להיות זכאי לקבל את התמריצים בצורה חלקה.
מומחים רבים נשאלים בעיקר מדוע תאים פוטווולטאים כל כך יקרים, ומה דעתם על ההשקעה הכספית הגבוהה והזמן הארוך שנדרש עד להחזר ההשקעה, לעומת העלות הזולה של צריכת החשמל הביתית.
ברור וידוע שהיום זול יותר לייצר חשמל מפחם מאשר מלוחות סולאריים. בהשוואה בין שתי התעשיות, תעשיית הפחם מגלגלת עסקים בסדרי גודל של מאתיים חמישים מיליארד דולר בשנה. התעשייה של מערכות סולאריות היא קטנה בהרבה.

כפי שבכל עסק קיים קשר בין גודל השוק למחירו של המוצר, גם בתחום זה ככל שהייצור יהפוך להמוני יותר גם מחירו של המוצר ירד. התעשייה הסולארית נמצאת במלכוד כפי שנמצאת כל תעשיה חדשה כאשר מנסים להשוותה לטכנולוגיה קיימת, מבוססת ומוכחת.
מה שרוב האנשים לא מבינים, זה עד כמה התעשייה המקומית המייצרת חשמל מבוססת וחזקה ואת הקושי העצום להתחרות בה. התעשיה הזו (בדוגמא שלנו תעשיית הפחם) תעשה הכל על מנת לשרוד, כולל שינויים טכנולוגיים להפחתת פליטת העשן.
למה הדבר דומה  כמו לקחת תינוק בן שנה והכנסתו לזירת אגרוף במשקל כבד ולצפות שהתינוק יזכה. עלותן של מערכות סולאריות יורדת ביחס של כעשרים אחוז מידי שנה כך שהצפי הוא שטכנולוגיה זו תתחרה בפחם בעוד כחמש שנים, דבר מדהים בפני עצמו.

ישנן טכנולוגיות סולאריות נוספות שצופים להן עתיד מבטיח, כמו מגדלים של אנרגיה סולארית. כדאי לעקוב אחרי טכנולוגיות אלה וראות מי מהן אמנם תשרוד.
טכנולוגיה זו היא זולה יותר מלוחות סולאריים מכיון שעקרון ההפעלה שלהם הוא אכסון "החום" כפי שמים חמים נאגרים במיכל, וכש"חום" זה משתחרר הוא מומר לאנרגיה חשמלית. מיכל כזה יכול להכיל חשמל למשך חמש עשרה שעות.
אין ספק שעם עליית מחירי הדלק השונים והמודעות לאיכות החיים על פני כדור הארץ, נושא האנרגיה החלופית או האנרגיה הירוקה, הופכת ליותר ויותר מקובלת בעולם וגם מערכות סולאריות הן חלק ממהפיכה ירוקה זו.

למידע נוסף הכנסו:

sby-s.com
 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה