שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> אקולוגיה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אקולוגיה
 

טוף - שימושים חדשים לאבנים הקטנות


giora even
 
 

מטרתו הבסיסית והעיקרית של טוף היא כמובן ליצור שכבת בידוד מעל פני האדמה בגינות ציבוריות או פרטיות. ישנם לטוף כמה וכמה שימושים שונים המניבים מטרות שונות.

מטרתו הראשונה של הטוף היא, כאמור, לייצר שכבה מבודדת מעל פני הקרקע. שכבת הטוף אשר מפוזרת מעל האדמה מונעת את אידויים של המים. לכך למעשה ישנם שני יתרונות. היתרוון הראשון הוא בכך שהרטיבות באדמה, לאחר השקיה נשמרת לאורך זמן רב יותר מה שמונע מהצמחים להתייבש במהירות, בעיקר בימי הקיץ שבהם השמש הישראלית נותנת את אותותיה וגורמת פעמים רבות לצמים להתייבש מה שמביא לסימפטומים כמו עלים מוצהבים או במקריפ קשים יותר לנבילתו של הצמח. יתאון שני הוא בכך ששמירה על לחות האדמה מונעת מאיתנו את הצורך להשקות את הצמחים בתדירות גבוהה ועל ידי כך לייצר חיסכון ניכר במים.

טוף – חסכוני, יעיל וגם אסתטי

בעונת החורף, כאשר יורדים לא מעט גשמים, הטוף שומר על כך שנתזי האדמה הבוצית 'ישפריצו' לכל עבר. על ידי כך נשמרת רמת האסתטיקה של הקירות והשבילים הסמוכים לאדמה שמעליה שכבת טוף וכן לשמירה על האדמה עצמה. הלא במידה שהגשם גורם לנתזי אדמה, באופן טבעי כמות האדמה שבאותה גינה או ערוגה מתמעטת ולכן, לרוב נדרש למלא אדמה נוספת עם סיום הגשמים.

מאידך, בימים החמים, הטוף מסייע למניעה של חדירת קרני השמש אל האדמה, ועל ידי כך להפחית במידה משמעותית את צמיחתם של עשבים שוטים וצמחי בר למיניהם אשר פוגעים ביופיה של הגינה ודורשים מאיתנו לתלוש אותם באופן קבוע. המקפידים, ידאגו לפרוש שכבת פלריג אשר אינו פוגע בחלחול המים אל שורשי הצמחים אך מסייע במיוחד כנגד צמיחתם של צמחים לא רצויים.

מעבר לתועלות הישומיות בטוף , רבים הם אלו אשר משתמשים בו למטרות אסתטיות. נכון, הטוף הוא בעל גדלים ומרקמים שונים. אך לא פחות חשוב, את הטוף ניתן למצוא גם בכמה צבעים. בזכות עובדה זו ניתן ליצור יצירות אומנות של ממש תוך שילוב של כמה צבעי טוף בתוספות שונות על פי יד הדמיון הטובה עליכם כמו למשל חלוקי נחל, אדני רכבת, מסלעות וכו'.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה