שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> אקולוגיה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אקולוגיה
 

למה עץ הזית כל כך פופולארי בגינות נוי בישראל?


pnina32
 
 

למה עץ הזית כל כך פופולארי בגינות נוי בישראל?

אין ילד, נער איש או אישה במדינת ישראל לא יודעים לזהות את עץ הזית. עצי זית מעטרים את נופה של ארץ ישראל מן הצפון ועד הדרום. אך עץ הזית גדל לא רק במטעים ובטבע הפראי אלא גם בלא מעט גינו פרטיות. מדוע העץ כה פופולארי? מה מיוחד בעץ הזית?

עץ זית קל מאוד לגידול

אחת היתרונות הגדולים של עץ הזית על פני עצים אחרים, במיוחד על פני עצי נוי אחרים הוא קלות הגידול שלו. בשנים הראשונות עץ זית זקוק לתשומת לב מסוימת הכוללת השקיה ודישון תקופתי. לאחר שהעץ 'תפס', הוא לא דורש כמעט טיפול:

·         השקיה – עץ זית בוגר לא דורש השקיה כלל וכלל, למעשה, לרוב ממליצים שלא להשקות את עץ הזית הבוגר על מנת לא לגרום לרקב בית השורשים.

·         דישון – בדומה להשקיה, אין צורך לדשן עץ זית בוגר. במידה והעץ מראה סימני מצוקה תזונתית נתן לדשנו מעט.

·         מזיקים – לעץ הזית כמעט ולא נמשכים מזיקים למעט זבוב הים התיכון, כנימת העלה וזבוב עץ הזית. הטיפול בעץ נגוע מאוד פשוט ומהיר.

·         גיזום – את עץ הזית מומלץ לגזום אחת לשנה אחרי המסיק (בעונת הסתיו). גיזום מאפשר לשלוט על גובהו של העץ, צורתו ולעודד צמיחת עלים ופרי.

·         אריכות ימים – עץ זית יכול לחיות מאות שנים ללא טיפול מיוחד, ניתן למצוא ברחבי המדינה עצים עתיקים בני כ-800 שנים.

פרי עץ הזית

אחת הסיבות העיקריות לגידול עצי זית בגינות פרטיות היא כמובן פרי העץ. פרי הזית הקטן והאליפטי הא בין הסממנים המוכרים ביותר של אגן הים התיכון. הפרי הוא גם בין היחידים שדורשים הכנה טרם אכילתו. הפרי נאסף בעונת הסתיו, לרוב לאחר הגשמים הראשונים. עבור כל מי שאי פעם גידל עץ זית בגינתו ומסק אותו בכוחות עצמו מדובר בסיפוק גדול.

מראהו הייחודי של עץ הזית

מעבר לקלות הגידול של עץ הזית והרי הנהדר שהוא מספק, עצי זית הם בין העצים היפים והמיוחדים ביותר הצומחים באזור הים התיכון. ניתן למצוא עצי זית מפוצלי גזע ועצים עתיקים בעלי צורות ופיתולים מרשימים ביותר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה