שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> אקולוגיה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אקולוגיה
 

מיחזור אלקטרוניקה - לסביבה טובה ונקיה יותר


 
 

מיחזור אלקטרוניקה - לסביבה טובה ונקיה יותר

באילו מצבים יש למחזר אלקטרוניקה? באילו מקומות הדבר נדרש בעיקר ומדוע בכלל לעשות זאת?

מקרים בהם יש צורך במיחזור אלקטרוניקה הם מקומות בהם קיים ציוד זה ואין בו עוד צורך. על ידי מכירת הציוד עבור מיחזור ניתן לא רק להרוויח עוד קצת כסף, אלא גם להועיל לסביבה. הדבר קורה למשל כאשר משרדים מחדשים את המחשבים שלהם ומכונות נוספות איתם הם עוברים, מקומות כמו משרדי מחשבים, חברות הייטק, משרדים גדולים ועוד מוסדות וארגונים נוספים. מיחזור אלקטרוניקה הוא הצעד הנכון.

חברות הייטק

חברות הייטק רבות נדרשות לשדרג את הציוד האלקטרוני בו הן משתמשות אחד לתקופה. לחלופין, לעיתים נדרשות חברות אלה לערוך שינויים בציוד האלקטרוני. היבטים אלה יוצרים פסולת אלקטרונית בתדירות גבוהה ומחייבות מיחזור של אלקטרוניקה. באופן זה החברות יכולות לצמצם את הפגיעה בסביבה עם פסולת זו וגם להכניס מעט כסף בתהליך.

מלבד חברות הייטק גם מוסדרות נוספים נדרשים לעדכן את החומרה ובכך נדרשים למיחזור אלקטרוניקה. מוסדות אלה כוללים למשל בתי ספר, חברות עיצוב, משרדי אדריכלים גדולים ועוד.

הפגיעה בסביבה

הסיבה שפסולת אלקטרונית פוגעת בסביבה, באם היא אינה מתמחזרת באופן נכון, נובעת מכך שהיא מכילה חומרים מתכתיים בלתי מתכלים, זאת בהתייחס לתקופת זמן סבירה. מתכות צריכות לפעמים אלפים של שנים עד שיוכלו להתכלות. מיחזור אלקטרוניקה הוא הפתרון היחיד לבעיה זו. החומרים אותם ניתן למחזר הם חומרים כגון נחושת וחומרים מתכתיים נוספים. 

כמו כן כאשר לא ממחזרים פסולת אלקטרונית היא תופסת נפח רב באתרי האשפה. מלבד זאת אותה פסולת גורמת לפליטה של חומרים מזיקים לאוויר ומזיקה ביותר לסביבה ויוצרת זיהום אוויר. 

מיחזור לפי החוק

לא רק הצד המוסרי הוא צד בעניין של מיחזור אלקטרוניקה. גם על פי חוק חייבים לפעול בצורה זו. החוק "לטיפול בפסולת אלקטרונית וציוד חשמלי" הוא חוק שנחקק בשנת 2014, במרץ של אותה השנה. החוק מסדר את הטיפול בציוד אלקטרוני וכן בבטריות ובמצברים. החוק מגיע מהמשרד להגנת הסביבה ופונה ליצרנים או ליבואנים. אלה חייבים לטפל באותה הפסולת האלקטרונית שנוצרת מהציוד אותו הם מוכרים. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה