שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> אקולוגיה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אקולוגיה
 

מיחזור נחושת - טוב לכיס וגם את איכות הסביבה מטיס


 
 

מיחזור נחושת מתייחס לכל חומרי הנחושת שאין בהם עוד צורך. אל תזרקו אותם לפח!! תפנו לחברה שממחזרת מתכות ותוכלו גם להועיל לסביבה וגם להרוויח כסף.

חומרים למיחזור

מה ניתן למחזר? כיום עם האמצעים הנכונים ניתן למחזר חומרים רבים. חומרים כגון:

פלסטיק

זכוכית

שמן מנועים

שמנים נוספים

מתכות

נייר

באילו מקרים משתמשים בנחושת

הצורך למחזר נחושת נובע מהשימוש הרב במתכת זו במקומות שונים. השימוש העיקרי של הנחושת כיום הוא אלקטרוני וחשמלי. השימוש החשמלי הוא על ידי שימוש במתכת הנחושת בתוך חוטי החשמל, בתוך לוחות אלקטרונים ועוד. מלבד זאת משתמשים בנחושת ביצירה של צינורות הגז ובמקומות נוספים בתעשייה.

מיחזור

ניתן למחזר נחושת על ידי איסוף חלקים קטנים מאוד של נחושת ליצירת מוצר חדש. באופן זה גם שאריות קטנות מאוד של נחושת יכולות לעבור מיחזור נחושת, חלקים כמו שאריות של חוטי חשמל ולוחות אלקטרונים.

יתרונות למיחזור

כאשר ממחזרים נחושת תורמים לסביבה במספר דרכים. הדרך הראשונה היא הפחתת הפסולת המיותרת הנזרקת לאתרי האשפה ברחבי הארץ. הפסולת קטנה בנפח ובמשקל ובכך חוסכים גם את העלויות הסביבתיות של השינוע של הפסולת. מלבד זאת מונעים זיהום של מי התהום ושל האויר.

בעלי עסקים

בעלי העסקים להם מיחזור נחושת יכול להיות רלוונטי במיוחד הם גורמים בתחומי המיחשוב, טכנאים של מזגנים וגם מפעלים בהם מייצרים שבבים.

על מה חשוב להקפיד למען מיחזור יעיל ונוח

כאשר מעוניינים להקל על המיחזור במקומות העבודה אפשר בעזרת מספר צעדים פשוטים לייעל את ההיבטים הקשורים בתהליך. אחד הגורמים המשפיעים ביותר על מיחזור יעיל הוא אופן האיסוף של החומר. כאשר מספקים מתקני איסוף יעילים, נוחים ונגישים, מקלים מאוד על העובדים את מלאכת המיחזור. מתקנים אלה צריכים להיות נגישים לכל מי שבתפקידו חלק מהמיחזור. מיחזור של נחושת דורש מתקני איסוף מתאימים וקרובים לעובדים.

גורמים נוספים המשפיעים על מיחזור יעיל הינם אופן הפינוי של הפסולת ואופן התשלום. חשוב להקפיד על פינוי שוטף ולא לחכות שמתקני האיסוף של המתכת יעלו על גדותיהם.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה