שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> אקולוגיה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אקולוגיה
 

מרכזי מבקרים בכפר


און יבין
 
 

אחד הבילויים האהובים על משפחות רבות בשבתות ובחופשות הוא טיול ברחבי הארץ שבמרכזו סיור באחד ממרכזי המבקרים הרבים המציגים את החקלאות על ענפיה השונים והאספקטים הייחודיים שלה ובאופן כללי את קסמו של המרחב הכפרי.

מרכזים אלה הם תוצר, בעיקר, של הקושי הרב להתפרנס מחקלאות בלבד והצורך למצוא מקורות הכנסה חלופיים – קושי וצורך שהניעו חקלאים רבים להקצות חלק מהנחלה שלהם לטובת תיירות פנים.

רפת רובוטית בכפר יחזקאל

דוגמה אחת למרכז מבקרים המציג ענף חקלאי ותיק שזכה להשתכלל ולהתחדש הוא הרפת הרובוטית של כפר יחזקאל, מושב השוכן בעמק יזרעאל מעט דרומית לעפולה. מרכז "פרובוט" שוכן בנחלה של בני משפחת בן דוד, נכדיהם וניניהם של שניים ממקימי המושב, ומציע מסע מרתק בזמן: המסע מתחיל בחלוצים שהיו הראשונים ליישב את העמק ומסתיים בימינו אנו כשהמחשבים "השתלטו" על הרפת ומסייעים להגדיל משמעותית את תפוקת החלב מהפרות שבה.

בנוסף למפגש עם ה"רובוט", כלומר המכונה שחולבת את הפרות, נהנים הילדים ואיתם הוריהם מהכנת לָבָּנֶה, אפיית פיתות ולגימת שוקו, וכן מהגמעת העגלים המתוקים באמצעות בקבוק ומהסברים מאלפים אודות המערכת הסולארית שמספקת את האנרגיה הנדרשת להפעלת הרפת.

ברווזים בכפר ברוך

אופציה אחרת הממתינה למטיילים בעמק יזרעאל היא "ברווזים בכפר" השוכנת בכפר ברוך (הסמוך למגדל העמק).

בברווזים בכפר נהנים המבקרים ממפגש בלתי אמצעי עם עופות המים החמודים להפליא, לומדים על אורחות חייהם ובפרט תהליך ההחתמה, מבלים בפינת ליטוף מחממת לב והילדים לוקחים חלק גם בפינת יצירה.

ביקור במרכז זה נמשך כשעתיים עד שלוש ומצריך תיאום מראש. במקום גם מדשאה ובה פינות מוצלות רבות וכן שולחנות המיועדים למשפחות המבקשות לערוך במקום פיקניק.

מרציפן, יין וטרקטורים בכפר תבור

באחד הישובים הבולטים האחרים של עמק יזרעאל, כפר תבור, תוכלו לבחור בין מספר אופציות או כמובן לשלב אותן.

אופציה אחת, מתוקה במיוחד, היא מוזיאון המרציפן: במוזיאון, השוכן בלב מטע שקדיות, תצפו בסרטון המתאר את ייצור הממתק המיוחד ובתערוכת פסלי מרציפן מרהיבת עין וכן תיצרו בעצמכם יצירות באמצעות מרציפן (ומן הסתם גם תטעמו אותו...)

עוד בכפר תבור מרכז מבקרים הסובב סביב הטרקטור. במרכז זה, ג'ונדירלנד שמו, ניתן לצפות באוסף מרשים במיוחד של מכונות חקלאיות וטרקטורים, ליהנות מסרטון אינטראקטיבי, לקחת חלק בסימולטור אקטיבי, לגלוש במגלשת ענק היישר אל סל כותנה ועוד אטרקציות רבות המיועדות בעיקר לילדים שוחרי אקשן וכלי רכב.

בכפר תבור פועל גם יקב תבור, אחד הגדולים והמפורסמים בארץ (באופן כללי בגליל התופעה של חקלאים המנצלים את הנחלה שלהם לטובת הפקת יין הופכת רווח יותר ויותר). במרכז המבקרים של יקב תבור תוכלו להשתתף בסיור מודרך ומקיף במיוחד כולל תשובות לשאלות המתעוררות לנוכח טקסי טעימת יין, בציר ענבים וכמובן דריכה עליהם. למי שעבורו יין הוא יותר מ"סתם" משקה משפר מצב רוח מוצעת האופציה של מפגשים מקצועיים יותר עם מומחי היין של היקב.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה