שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2542
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> אקולוגיה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אקולוגיה
 

שיטות הדברה חדשות


cohen arik

כהן אריק

 
 

אם נתקלנו בבית או במשרד בשובל נמלים פוסע על השיש במטבח. אם לפתע נתקלנו, לא עלינו, בחולדה או בעכברוש הפוגעים גם בתחושת המוגנות והשלווה שלנו, גם מזיקים ומעבירים מחלות ידועים וגם נותנים תחושה עזה של חוסר ניקיון ושל פגיעה קשה ברמת ההיגיינה.

מה עושים כדי להרחיק את בעלי החיים הלא רצויים? איך ניתן לפתור את הבעיה בדרך המהירה, היעילה והפשוטה ביותר? אז כולנו מכירים את חברות ההדברה המקצועיות ומנגד גם את חומרי הריסוס הנמכרים באופן פשוט ונגיש ברוב המרכולים ובאמת מתלבטים- מה עדיף?

ראשית, חשוב במיוחד בכל מקרה להבין שאותם בעלי חיים שהופיעו לפתע בביתנו- פשוט איבדו את הדרך ממרחב המחיה הרגיל והטבעי שלהם. על כן, יש להיכנס לפרופורציה ולא להכריז מלחמת חורמה בכל מקרה. זאת משום שפעמים רבות חומר הדברה אחד למשך זמן מועט בלבד יוכל לטפל בבעיה. כמו כן, יש לזכור, כי הדברה היא למעשה הריגת החרקים ובעלי החיים המזיקים והלא רצויים – לרוב פעולה זאת מתבצעת על ידי חומרים בעלי רעילות שאמורים להזיק לאותם חרקים.

לחשוב בהיגיון – חברת הדברה מוסמכת עושה עבודה נהדרת- ואולם, אין צורך ליצור פרובוקציה ועניין יתר סביב בעלי חיים אלו. ככל שנתעלם מהם- נוכל לחשוב בהיגיון ולהגיע למסקנה הנכונה והמתבקשת יותר. פעמים רבות מרוב בהלה של בני המשפחה ותחושת החרדה ואי הנוחות שמלווה אותם- הם מאבדים את היכולת הטבעית להתגורר בבית ואפילו לשהות בו שעות מועטות כל עוד בעלי חיים מזיקים שוהים בו בנוסף..

אלו יעשו הכול על מנת לזרז את תהליך המיגור וההדברה ולרוב ירוצו לחנות לממכר חומרי הדברה, ריסוס ומיגור.

ואולם, חשוב לזכור, כי חומרים אלו הינם מסוכנים ומורכבים. השימוש בהם דורש יכולת משמעותית וניסיון אדיר על מנת לברר בדיוק איזה חומר הדברה מתאים בדיוק לסוג בעלי החיים. בנוסף, משך פעולת ההדברה ופעילותה – חשוב לבדוק מול אנשים מקצועיים ומנוסים, בעלי ידע וניסיון.

אז מה עושים? חברת הדברה מקצועית ומיומנת תוכל לנצל את יכולת עצם חשיפת המידע לגבי כל אלמנטים שקשורים לעבודת ההדברה ולמיקום דיירי הבית ואיתור בעלי החיים הלא רצויים. רק חברת הדברה מקצועית ומיומנת תצליח למגר את בעלי החיים ולהדביר אותם באופן יעיל.

המזיקים באים ואתם לחוצים- אז הנה זה הגיע גם אליכם- המזיקים: נמלים, מקקים, עכברושים, עכבישים, כיני יונים. כל אלו נחשבים לא רק מטרד וסמל לאי נוחות ואימה מצד בני הבית, ברוב מקרים הם ממש מדירים שינה מעינינו.

גם אתם כבר נתקלתם באותם בעלי חיים לא רצויים- מסוכני כמו נחשים או עכברושים וכאלו שרק גורמים לאי נוחות לתחושת גועל כמו נמלים ומקקים. בעלי החיים חדרו למרחב הפרטי שלכם לא על מנת להציק לכם ולפגוע בשלוותכם. בעלי החיים אף הם מבוהלים מעצם שהותם בקרבת בני אדם. זאת גם לא הסביבה הטבעית שלהם.

אז הנה הגיע הזמן של ההחלטה הנבונה- לבד או באמצעות חברת הדברה? איך לפתור את הבעיה באופן היסודי והשורשי ביותר? מה כדאי לעשות? האם ניתן רק להדביר את בעלי החיים שכבר קיימים או שמא ניתן גם להימנע מהם בעתיד באמצעות הדברה מונעת?

רק הדברה מקצועית באמצעות מדבירים מיומנים ומנוסים- רק הדברה יעילה ונכונה ביותר עבורם עשויה לשרת את בני הבית באופן המוצלח ביותר- גם מבחינת התאמה מרבית בין סוג חומר ההדברה לבין בעלי החיים הלא רצויים המצויים בבית. גם מבחינת מיקום המסתור שלהם והמחבוא שממנו הם מגיחים. רק מדבירים מקצועיים ומנוסים לא הסתפקו במיגור ובהדברה של בעלי חיים גלויים, אלא יעשו מאמץ ויאתרו את המקור לבעיה ויתחילו לטפל במיגור כבר מעת הגעתם של בעלי החיים לבית.

כמובן, מדבירים מקצועיים יוכלו לאזן בין הרצון להדביר את בעלי החיים הלא רצויים במהירות המרבית וביעילות הגבוהה ביותר לבין הצורך לבצע תיאום מוחלט ומקצועי בין סוג ההדברה לבחינת סוג בעלי החיים, בין ההחלטה לבצע את ההדברה עם חומר הדברה מיטבי ופעיל במיוחד לבין הרצון המשמעותי במיוחד בעידן הנוכחי להשתדל עד כמה שאפשר לבצע את ההדברה עם חומרי הדברה טבעיים- ירוקים, שעד כמה שאפשר מכילים אחוזים נמוכים בלבד של רעילות. גם כמות החומר שאותו ראוי להניח על מנת לבצע את פעולת ההדברה חייב להתאים האופן יעיל ומיטבי במיוחד ביחס להדברה הרצויה- מעט מדיי חומר לא יעשה את העבודה ויהווה בזבוז הן של זמן והן של כסף. ואילו כמות גדולה מדיי של חומר עלולה חלילה כמובן לפגוע לא רק בבעלי החיים באופן מהיר אלא גם בבני המשפחה השוהים בקרבתו.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה