שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> דת
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דת
 

ברסלב , אומן ו- הכרויות ברסלב – מי היה האיש והאגדה?


LIKE TO WRITE

בת 30 +

כותבת, מהרהרת, יוזמת, מביעה, שואפת, מקדמת...

 
 

רבים טועים לחשוב וחושבים שרבי נחמן מ – ברסלב נולד בעיר אומן או נולד בעיר ברסלב . בעצם, רבי נחמן מ- ברסלב עבר "גלגולים" רבים בחייו של קבלתו ואי קבלתו, של הבנתו ואי הבנתו עד כדי גירושו, רבי נחמן מ- ברסלב נדד ואפילו הגיע לישראל. ב – אומן הוא נקבר. ב – ברסלב קיבלו אותו כאדמו"ר.

 

רבי נחמן מ- ברסלב נולד ב- 1772 בעיירה מז'יבוז' באוקראינה. רבי נחמן נולד לסביבה אשר חיה את הקבלה. כבר מגיל צעיר רבי  נחמן מ- ברסלב החל בסיגופים, התענויות, התבודדויות ותפילות מרובות. רבי נחמן מ – ברסלב נישא בגיל 13, לאחר בר המצווה עם סשיה. רק לאחר מות חותנו (ויש האומרים חותנתו) כאשר עבר ל – Medvedivkaהחל להיות רב לחסידים אשר שתו בצמא את משנתו. ב-1798 לאחר מחלוקות עם אדמו"רים נסע לארץ ישראל והגיע לחיפה בערב ראש השנה. חצי שנה היה בארץ וכשחזר אמר את  המשפט המפורסם: "כל מקום שאני הולך, אני הולך לארץ ישראל" וביקש שלא יצטטו את כל אשר אמר, לפני ביקורו בארץ ישראל.

רבים המבקרים בעיר אומן לא יודעים שבעיר אומן היה טבח של 30,000 יהודים. רבים לא מודעים לכך שרבי נחמן מ- ברסלב ביקש להקבר בעיר אומן לצד ההרוגים שנטבחו. בעיר אומן שהה זמן קצר ואחר כך הגיע רבי נחמן מ- ברסלב ל – ברסלב שם התקבל כאדמו"ר.

הנוהג החסידי של ברסלב  הוא הגעה של פעם אחת בשנה, לפחות, לקבר של רבי נחמן מ- ברסלב בעיר אומן .

המילה ברסלב מתקשרת לרבים, כמובן, אל העיר אומן ואל רבי נחמן מ- ברסלב אך בעצם ל – ברסלב יש עוד תחום מתפתח שאט אט מוכר ונפוץ לכל עבר. הכוונה היא ל – הכרויות ברסלב .

הכרויות ברסלב הן הכרויות של ברסלב מתוך אמונה ב – רבי נחמן מ – ברסלב . הכרויות ברסלב מושתתות על דיאלוג עם האל ועל שמחה פנימית עמוקה ואמונה. הכרויות ברסלב הן הכרויות מיוחדות ושונות. הכרויות ברסלב נחשבות למוצלחות.

הכרויות ברסלב מתבססות על שמחה גדולה ועל שאיפה להגיע לעיר אומן , לקברו של רבי נחמן מ- ברסלב .


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה