שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> חברה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
חברה כללי
 

אשליית הנאורות


לי באומן

לי באומן , אשת המילה הכתובה, ליברלית , אוהבת לכתוב על סוגיות מגדריות ו אביזרי מין .

 
 

אנחנו חיים בעולם ליברלי מכל הבחינות: לכל אחד כמעט מותר להגיד מה שהוא רוצה מתי שהוא רוצה. יש את פלטפורמת האינטרנט שמאפשרת שיח חופשי ולעיתים אפילו לא אתי אודות כל מיני תופעות. כל אדם יכול לנקוט עמדה ולכתוב טוק בק לכל מיני רעיונות שמישהו אחר כתב. ניכר שיש משהו בשגרת חיים הפוסט מודרנית והטכנולוגיסטית שהתמסרנו אליה שמרופף אצלנו את יכולת השיפוט האם לעכב תגובות.

 

תהליך דומה קורה בתחום של מיניות. מאז השחרור המיני של שנות השישים התקדמנו כביכול עוד הרבה- אנשים כותבים על סקס בצורה פרובקטיבית, אנשים חוקרים מיניות, חנות סקס זה משהו שנעשה נפוץ ולא מרתיע, רוב הזוגות מדווחים על שימוש תכוף ב מוצרי סקס לרבות ויברטורים, נהיה מאוד לגיטימי להשתמש בשירותי מין ולשוחח על כך עם חברים. על התופעות שציינתי נחשבות לגיטימיות לחלוטין, ואפילו יש טעם לפגם באנשים שמתנגדים לכל מיני תופעות כמו חילופי זוגות, שימוש באביזרי מין ופתיחות מינית ורבלית. טוענים כנגד האנשים הללו שהם פוריטניים, משעממים, ואפילו מגדירים אותם כבעלי תסביך מיניות.

 

אבל למרות כל הגינויים המצויינים לעיל אולי כדאי שנעצור רגע ונשאל את עצמנו האם אנחנו באמת פתוחים לכל התופעות הללו? האם אנחנו תומכים בפתיחות מינית עד כדי חודרנות לפרטיותם של אחרים? האם כך נרצה לחנך את הילדים שלנו? יותר מאי פעם חשוב שיקפידו במערכת החינוך על חינוך מיני תקין, ועל ההורים מוטלת אחריות רבה לסנן את המידע שילדיהם עשויים להיחשף אליו ולתת להם אוזן קשבת לשם עיבוד החוויות לאחר חשיפה למידע לא מתואם.

 

ליברליות היא מילה יפה, וכמובן שחשוב שאדם ירגיש פתוח עם עצמו, אבל אי אפשר לשחוט את כל הפרות הקדושות בשם הליברליות- בוודאי לא עבור חוסר אותנטיות ואשליית נאורות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

minu אומר :
hello   05/05/2014


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה