שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2287
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> חברה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
חברה כללי
 

גם ילדים צריכים תרומות קטנות


David
 
 

מדובר בפלח אוכלוסיה שהעזרה הנדרשת לו היא עניין של חיים ומוות והנושא מאוד מטריד, במיוחד לאור העובדה שלא ניתן להתמודד באופן מודע עם תופעה של ילדים החולים במחלות קשות ואף סופניות. כאשר העמותות הללו צריכות לגייס תרומות, אחד הדברים הראשונים שעולים בראש הוא שכל מה שצריך זה למצוא בעל הון פילנתרופ שיוכל לממן את כל צרכי העמותה. אך לא כך הוא הדבר והגיוס האינטנסיבי דווקא צריך להתמקד בתרומות הקטנות, ההמוניות.

כדאי לחכות לתשובה חיובית?

לכל עמותה יש לפחות גייס כספים או תרומות אחד. מטרתם של גייסי הכספים היא להזין את צינור החמצן הכספי לעמותה ובעצם מדובר במאבק קבוע של הישרדות העמותות. כל עמותה השואפת להציל ילדים לאו דווקא צריכה להתמודד על תשומת ליבו של אדם אחד, אלא עדיף לה דווקא לסמוך על התרומות הקטנות. יש לא מעט יתרונות למהלך מסוג זה. אחד היתרונות הוא התגובה החיובית שיקבלו. כאשר פונים לאדם אחד לתרומה גדולה, בעצם מסתכנים בקבלת תשובה שלילית, שכן לא תמיד אנשים מוכנים לתרום סכום גדול עבור מטרתה אחת או עבור מטרה מסוימת. כאשר פונים לאוכלוסיה הרחבה, הסיכוי לקבל תשובה שלילית עדיין קיים, אך גם תשובות חיוביות מגיעות לרוב ובעצם מהלך שכזה יכול להכניס לקופת העמותה סכומים גדולים באופן מצטבר.

לגייס גם אנשים ולא רק כסף

מטרת גיוס התרומות הקטנות לא חייבת להיות רק של כסף, כי אם בדרך זו מגייסים גם תודעה ציבורית, מתנדבים ועוד. חשוב לזכור כי עשירים אמנם יכולים לתרום אבל אף אחד לא יכול להבטיח תרומה לאורך שנים. תמיד יש את הסיכון שהתורם יפשוט את הרגל ולעמותה לא יהיה סיכוי לשרוד אלא אם כן באופן מהיר תשנה מערכת גיוס התרומות את שית העבודה ותלך על התרומות הקטנות – תהליך לא פשוט לכשעצמו. עמותות לילדים פועלות על מנדט מאוד קריטי והוא הצלחת חיי ילדים, הטבת חייהם של ילדים שמאותגרים חברתית עקב מגורים בפריפריה חברתית או גיאוגרפית ועוד. אנו יודעים לומר שלילדים תמיד חייבים לעזור, אולם השאלה היא כיצד ניתן לפעול ולכן הגיוס יכול להיות גם במשאב מאוד בסיסי כמו כוח אדם שימשיך לעזור בשווי ערך. עמותה כמו חיבוק ראשון, לדוגמא, לא מבקשת רק תרומות כספיות אלא גם כל מי שמוכן לתת לתינוקות תשומת לב חמה ואוהבת שחסרה להם עקב מחסור בהורים.

שינוי התפיסה התרבותית והחברתית

העמותות בישראל בכלל ואלה הפועלות לטובת הילדים בפרט הן בעצם כלי משמעותי לשינוי חברתי ותפיסה תרבותית. אם בארצות הברית כ-75% מהכנסות הכספים לעמותות מגיעות מהציבור הרחב, כאן בארץ זה מאוד שונה והמשפט "תודה, כבר תרמתי" שגור בפי רבים. משמעותן של עמותות שמבקשות תרומות לילדים אינן מבקשות כקבצניות, אלא ככלי שנותן לחברה את הכלים להתחזק ולהעניק לכל נזקק את הבסיס הכלכלי ולו בזכות תרומות קטנות שיכולות להקל על העזרה לילדים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה