שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2541
מאמרים: 7584
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> חברה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
חברה כללי
 

הגירה לארצות הברית עם כל המשפחה


טל
 
 

הפעם על סיפור אמיתי שקרה במשפחה אחת, שהחליטה לשנות את המסלול ולבצע הגירה לארצות הברית, כמובן כל השמות בדויים. 

אז בוקר של יום קיץ אחד, חברתי הטובה, שנקרא לה בשם יעל, קראה כתבה על משפחה שעברה לגור לארצות הברית. בכתבה הם סיפרו על קשיי הסתגלות ופחד, על התאקלמות של ילדים. אבל גם ציינו על אחווה בין חברי שעברו את אותו תהליך, והיו  אלו שתומכו ועזרו להם בארצות הברית. ניתן רק להגיד,שישראלים - הם ישראלים בדם בכל מקום, עם יכולת נתינה ועזרה אין סופית, זה עם שאין שני בו.  לקראת הסוף  הכתבה הם הזכירו על התהליך ההגירה עצמו, שגם לא היה קל בהתחלה. כמובן עבר כבר מספיק זמן, ההורים עובדים, ילדים לומדים, יש כבר חברים חדשים, חוגים. אפילו כבר יצאו לטייל, והכל טוב ויפה, כמו באגדות.

אז יעל התחילה לחשוב, שאולי גם להם זה יתאים. בארוחת צוהריים, היא העלתה את הרעיון מפני בעלה, שאמר שזה אחד מהרעיונות המטורפים שהוא שמע ממנה. אבל יעל לא נרגעה, היא חזרה על זה שוב ושוב, כל פעם הוסיפה עוד נימוק ועוד טענה, שתתמוך בהחלטה  ובחלום שלה. לא עבר הרבה זמן, בערך חצי שנה ובעל הסכים לבדוק את הנושא.

קודם עשו שיעורי בית ומצאו מגוון מידע רלוונטי באינטרנט, אחרי זה קיבלו החלטה, שהם רוצים להתייעץ עם מישהו שמבין ומכיר את התהליך. הם פנו לעורך דין הגירה לארה''ב. קלרפלד לצורך התייעצות וקבלת ליווי.

התהליך היה מורכב, אבל בעזרת ליווי מקצועי הכל עבר בשלום. כבר מספר שנים הם מתגורים בארצות הברית, ילדים התרגלו לחיים חדשים, גם אנגלית  מדברים חלק. ההורים גם התסתדרו לא רעה. אבל בעיקר זו הרגשה, שחלום של יעל התגשם, וכרגע הם יחד בונים להם חיים חדשים בארצות הברית.

לשאלתי, איך אפשר להשאיר את כל המשפחה כאן ולעבור כל כך רחוק. הם ענו בחיוך, שהכל אפשרי, ההורים באים לבקר אותם לשם, גם הם כבר ביקרו בארץ פעמיים. 

הוכחה חד משמעית, שניתן לחלום וגם להגשים את החלום.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה