שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> חברה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
חברה כללי
 

העצמה אישית


שוש הלוי

שלום למנהלי האתר !

שמי -שוש הלוי,

אני בעלת השכלה אקדמית רחבה ואוכל לכתוב על מגוון רחב של נושאים.

 
 

קוראים יקרים,

ישנן תובנות בסיסיות של החיים , שעלינו לאמץ כאשר אנו באים לדבר על העצמה אישית והרי הם לפניכם :

א - החיים שאנו חיים הם - מופע חד פעמי. אין שידור חוזר. מה שהספקת לעשות -הספקת , ומה שלא הספקת - אבוד לך. אשר על כן שומה על כל אחד מאיתנו לנצל את החיים עד תומם בדר המיטבית והמירבית.

מה זה אומר ?

זה אומר - לעשות ככל העולה על רוחנו , תוך כדי התחשבות בנורמות החברתיות והאילוצים ההתנהגותיים הנגזרים מתוקף היותנו  פרטים החיים יחד בחברה אנושית עם כללים וחוקים המחייבים כל אחד מאיתנו.

באופן יותר פרודוקטיבי אומר כי - על כל אחד מאיתנו להגשים או לפחות - לעשות כל מאמץ כדי להגשים את החלומות שלו. אל תתיחסו לדעתם ולתגובותיהם של חברים או הסביבה הקרובה שינסו לרפות את ידיכם, בהערות כגון : " זה ייקח ל יותר מדי זמן" או -"התחום הזה בכלל לא מתאים לך" או - "זה יעלה לך יותר מדי כסף" וכו'  זה החלום שלכם ורק שלכם , ואף אחד לא ייקח אותו מכם. יתרה מכך - רק אתם תיתנו את הדין בפני עצמכם על הניסיון או ההימנעות מלהגשים את החלום שלכם.

למה חשוב שתנסו להגשים את החלום שלכם ? פשוט משום זוהי ההגשמה האישית שלכם, ורק אתם יודעים באמת מה טוב לכם ואיזה תפקיד או שליחות אתם מעוניינים לקדם בעולם הזה.

ב - הדעות של הסביבה החברתית הקרובה לכם, או אפילו של כל החברה כולה - אינן שוות יותר מהדעה הפרטית שלכם , ודעתכם עשויה אף להיות צודקת יותר ונבונה יותר מדעתה של החברה כולה, אם אתם אכן מאמינים בה בכל לב. בכל מקרה  - רק אתם אדונים לגורלכם לטוב או לרע. אל תיתנו למישהו אחר לארגן לכם את החיים או להכתיב לכם כיצד לחיות אותם.

בסופו של דבר - הסביבה החברתית הקרובה תעריך אתכם כאשר תעמדו על שלכם ותתעקשו בניגוד לכל הדעות האחרות , להגשים את חלומכם.

ג - עדיף לנסות ולהיכשל , מאשר לא לנסות בכלל. אם יש לכם חלום - לכו על זה , אפילו אם מראש ברור לכם שהסיכויים להגשימו אינם גבוהים. עדיף שתנסו ותיכשלטו מאשר תחוו כל חייכם את תחושת ההחמצה שתלווה אתכם ותהדהד בראשכם עם מחשבות טורדניות כמו -"יכולתי ללמוד את התחום הזה , וחבל שלא עשיתי כך" או - הייתי יכול להצליח מאד בתפקיד הזה , וחבל שלא הלכתי בכיוון הזה". כך לפחות תוכלו לומר לעצמכם ולסביבתכם הקרובה - "ניסיתי" לא חשוב להצליח . חשוב יותר - לנסות.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 3 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

minu אומר :
hello   05/05/2014


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה