שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> חברה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
חברה כללי
 

הקשר בין נטייה מינית הומו-לסבית להתאבדויות


גפילטע פיש

מומחית קידום אתרים אורגני. אוהבת לאכול, אבל צריכה דיאטה תמיד. 

מחפשת  כיסוי לאייפון כפייתית ולומדת ייעוץ תקשורת מחשבים להנאתי. 

 
 

 

מחקרים רבים עוסקים בסיבות ובמניעים להתאבדויות בקרב בני נוער. מובן כי אוכלוסיית בני הנוער מהווה קבוצת סיכון לנטיות אבדניות בשל רגישות רבה יותר להשפעות החברתיות בקרב בני גילם, עם זאת, ממצאי המחקרים מעידים כי קיים סיכון גבוה יותר לביצוע ניסיון התאבדות בקרב בני נוער בעלי נטייה חד מינית, כלומר בני נוער הומוסקסואלים ובנות נוער לסביות מתוך תחושת בושה וחששם שיגלו את העדפתם המינית.

בשנים האחרונות נעשו מספר מחקרים הנוגעים לנושא זה, לדוגמה: בשנת 1998

ביקש גארופולו (Garofolo) לבדוק נתונים  מסקר לאומי של משרד הבריאות האמריני במדינת מסצ'וסטס. מנתוני הסקר עלה כי למעלה מ2.5% מתוך בני הנוער הזדהו כהומואים או לסביות ומתוכם למעלה משליש התוודו על ניסיונות התאבדות בסמוך לשנת המחקר. נתון זה מדאיג ביותר, בהתחשב בעובדה כי מדובר בסדר גודל של כפי שלושה משיעור ניסיונות ההתאבדות בקרב בני נוער הטרוסקסואלים.

מחקר נוסף המאשש את הקשר בין נטייה הומו- לסבית לניסיון התאבדותם של בני הנוער בוצע בשנת 1994 על ידי טרמבליי (Tremblay). החוקר בדק מדגם של 750 גברים בעיירה קטנה בקנדה, ומצא כי חמישה מתוך 8 גברים שביצעו ניסיון התאבדות מזוהים כבעלי נטייה  חד מינית ובסך הכל מהווים כ62.5% מכלל הגברים שהודו בניסיון ההתאבדות.

מחקר זה היווה בסיס למחקר מאוחר יותר, שנערך בשנת 2001 על ידי Russell and Joyner  באמצעות נתוני סקר לאומי נוסף, לפיו כ15% מבני הנוער המקיימים אורח חיים הומוסקסואלי, או אפילו רק התוודו על משיכת הבלתי ממומשת לבני מינם, שקלו התאבדות ואף דיווחו על ניסיון התאבדות שנעשה על ידם בפני מבצעי המחקר.  נתון זה גבוה פי שניים מקרב נתונים העולים מסקר שנערך בין בני נוער הטרוסקסואלים.


ממצאים אלה ואחרים מעידים כי אכן קיים קשר בין העדפה מינית בגיל הטיפש- עשרה למחשבות אבדניות ולכן יש לפעול ברגישות יתרה בקרב אוכלוסיות מעין אלו.

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

minu אומר :
hello   05/05/2014


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה