שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> חברה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
חברה כללי
 

חוקי העולם החדש


הרב לייטמן

לאתר הרשמי של הרב מיכאל לייטמן

 
 

אנו רואים שכלל בני האדם בעולם הם חלק ממערכת אחת, גוף אחד, למרות העובדה שהאגו גדל בכל אדם ומחייב אותו לבצע חשבון אגואיסטי בלבד- התלות ההדדית והקשר בין כלל האנשות מתגלה עתה כדבר שעלול להזיק לנו אם לא נתחיל לקחת אותו ברצינות. מגלה לנגד עיניינו מערכת קשרים בה כל אדם פרטי תלוי בכולם. ניתן לראות זאת בבירור אך ניתן גם להתעלם מזה, עדין לא כולנו מצליחים לראות את התלות ההדית שלנו זה בה ואת הקשר לחיים הטובים שאנו יכולים ליצור בתוך מערכת קשרים נכונה. כשאותה מערכת קשר ביניינו תתגלה בכל עוצמתה אנו נראה באיזה פער אנו עומדים וזה לא רחוק מאיתנו.

את אותן מגמות לגילוי מערכת הקשרים ביניינו והאסונות שיגיעו איתן בהכרך ניתן לראות ב2 מגמות:

אם נסתכל על חיינו נראה שכך נבנים החיים שלנו מאז הילדות ולא ניתן לעצור את זה. אותו התהליך שעוברת חתיכת פלסטיק, פיסת נייר, חוט חשמל, או בגד שאנו לובשים עוברים דרך אותה מערכת קשרים כלשהי שקיימת בעולם והתלות הזו רק מתעצמתת מיום ליום והופכת לאינטגרלית יותר ויותר.

מצב שני, אנו בני האדם הופכים עם הזמן לחדים יותר, אגרסיבים ואגואיסטים.

עם אותן 2 מגמות אנו מגיעים עתה לנקודת המפנה, אותה נקודה מיוחדת של היפוך. באותה נקודה תיהיה לנו את הבחירה בין האפשרות לחתוך את הקשרים ביניינו כי אנו רואים שהם לא טובים והדוגמא הטובה לכך ניתן לראות במשפחה, כאשר בני זוג מתגרשים או מנקים את הקשר עקב כך שמתייחסים אחד לשני בצורה לא נכונה.

אם ניתוק מהסוג הזה עוד אפשרי, במימדים גלובליים כשמדובר במדינות אנו פשוט נגיע למלחמות. אם נרצה לנתק את הקשרים המקולקלים שבנינו ולבנות בדר של קשרים חדשים שהם בלתי נמנעים, מלחמה היא הדבר היחידי שיש לנו קיום ואי אפשר להימנע ממנה. ישנה עוד דרך, עוד אמצעי, מין "סוכרייה" שתוכל להמתיק את אותם הקשרים ולהפוך אותם לקשרים טובים.

מכל המחקרים שעשינו עד כה בהתפתחות האדם והקשר שלו עם הסביבה, עם הטבע שלו, אנו מגיעים לאותן 2 אפשרויות- או שאנו מתקנים את הקשר ביניינו ואותו תיקון הקשר אנו יכולים לבצע באמצעות "חוכמת הקבלה" שהיא בעצם "חוכמת החיבור" או שפשוט נגיע למאבקי כוחות, אלימות, מלחמות כשכל זה כבר עכשיו מתגלה בעולם.

אם נעמוד על העובדה הפשוטה שכל עוד האדם יפעל מתוך הטבע שלו, ע"פ האינסטינקטים הפנימיים שלו הוא תמיד יפעל אך ורק לטובת עצמו וזה בכלל לא מנה עד כמה הוא יעזור לזולת, ועד כמה הוא ישתדל להיראות נדיב, תמיד כל כוונותיו יהיו לטובת עצמו. אנט חייבים להסביר, לחנך, את האנשים שדווקא בעולם לנו היום לא ניתן יותר לפעול בצורה הזאת בגלל אותה רשת קשרים בה אנו ממש תלויים אחד בשני ואין לנו ברירה אלא לחשוב לטובת הזולת כך שאותו זולת יחשוב לטובתי. אם אני מזיק לך, אז דרכך אני מזיק לעצמי. ואותו הדבר כלפי הטוב: אם אני מועיל לאחרים, אני מועיל לעצמי.

כותב המאמר: הרב ד"ר מיכאל לייטמן, ארגון קבלה לעם

 


 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה