שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> חברה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
חברה כללי
 

כובעים מעוצבים


אליחי רובין

:)

 
 

לאורך כל העונות, אביב, קיץ, חורף וסתיו ניתן למצוא ברחובות אנשים רבים שחובשים לראשם כובעים מעוצבים ומחמיאים. בעיקר בקיץ, כובעים מעוצבים יכולים להסתיר את פנינו מהשמש הרותחת, ובכך למנוע מכות חום, שיזוף לא רצוי וגירוי העור בגלל השמש. בימי החורף, לרוב חובשים את הכובע כדי לחמם את הראש והאוזניים ולאטום אותם מהרוח הקרה. לפניכם מספר דברים שכדאי לדעת על כובעים מעוצבים.

להזמנת כיפות וכובעים סרוגים - kipale.co.il


ים של תרבות


כובעים מעוצבים אינם רק הגנה ממזג האוויר בעונות השנה, חבישת כובעים היא דרך להבעה עצמית ולהבעת התרבות שלך. העולם שלנו מלא בתרבויות שונות ומגוונות, לרובן בדרך כלל יש תלבושות מסורתיות הכוללות כובעים מעוצבים ושונים בהתאם לתרבותם. לדוגמא, כובעי הקש המעוצבים בצורת חרוט ידועים כמשוייכים לארצות המזרח, בעיקר סין. אזרחי המדינה לובשים את הכובע הזה בחיי היומיום- בעבודתם ואפילו באירועי חגיגות ואירועים חשובים אחרים. הכובע המעוצב כחרוט הוא ייחודי למקום זה. דוגמא נוספת לכובעים מעוצבים המביאים לידי ביטוי תרבות הוא כובע התרבוש הטורקי. התרבוש הוא כובע שבצורתו דומה לגליל הולך וצר שבחקלו העליון משטח ישר בצורת מעגל כאשר צבעו בדרך כלל אדום ובחלקו העליון ישנו גדיל שחור. התרבוש ייחודי למדינת טורקיה, ארצות ערב צפון אפריקה.


כובעים מעוצבים בצבא


צבאות שלמים ניראים כחבושים בכובעים מעוצבים בזמן מלחמות עקובות מדם במהלך כל ההיסטוריה. הכובעים הללו הביאו לידי ביטוי את הארת ממנה באו החיילים- בי אם זו צרפת, בריטניה או אצות הברית. כובעים מעוצבים בצבא ניתן למצוא בשלל גדלים ובשלל של צורות- החל מכובע הכומתה הידועה לכולם ועד לכובעים הגבוהים והארוכים שחייליה של מלכת אנגליה חובשים בכניסה לארמון. בנוסף לאלו, ישנם כובעים גדולים וקטנים, כובעים אלכסוניים וכובעים ישרים, כובעים מעוצבים בצורה של קסדה בעליי פרווה וללא פרווה- כובעי צבא הם מעוצבים, מגוונים ומאוד שונים.


כובעים בחיי היום יום


בחיי היום יום אנו יכולים להיתקל בכובעים מעוצבים כמעט בכל מקום- בין אם זה בבית חולים ובין אם זה במסעדת שף יוקרתית. לדוגמא שפים או טבחים, בדרך כלל לובשים כובעי שף- כובעים לבנים, ארוכים וגבוהים בצורת גליל. רופאים בדרך כלל לובשים כובעים בחדרי הניתוח. נוסף לכל אלו, חרדים לובשים לראשם כובעים מעוצבים במגוון של צורות, יהודים חובשים לראשם כיפות ונשים כובעים. מלבד זאת, אנשים רבים חובשים כובעים מעוצבים כאביזרי אופנה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 4 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

minu אומר :
hello   05/05/2014


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה