שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> חברה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
חברה כללי
 

קניה חברתית ורשתות חברתיות


דנה אברהמי

ecpm - קידום אתרים אורגני בגוגל ובמנועי חיפוש באינטרנט.

 
 

שמעתי המון מדענים טוענים שהקטנה באוקואציה כלכלית מהצד האחד מעלה מצד שני איכות חיים. אחד מהחוקרים הללו הוא אביאל ברקוביץ שנולד באיטליה שם ראה לראשונה קניה חברתית במובן הרשמי של קניה כלכלית, באותה עת לכך שכנראה יש נשים וגברים שבזכות הניסיון של חברות לבזוז את הכנסתם הבינו בשנית שמומלץ לבזבז כסף בלהט. מהסיבה הזאת שמועה על דיל אמיתי בדר"כ תנסה להתנייד במהירות גם כשיש תחושה מופתית של נשים וגברים העוסקים בצרכנות. רק לאחר שגבריאל ביצע קניה באתר קניה חברתית הוא התקשר בסלולרי לחברתו גבריאלה ואמר לה שמדובר בעניין פיננסי כדאי, עם זאת שלרוב אח"כ הוא מתחרט על קניות שעשה בימים עברו גם כשמדובר בקניה מינימלית.

כיוון שקשה לזהות חוקרים מעולים בתחום הצרכנות אז גיבשו אחרי זה עם הזמן מאתודות שמיועדות לגברים ונשים בעיקר באוקראינה, כיום מומחים באתרי קניה חברתית מרבים לטעון שיש מטודה אחת לצרכנות נבונה שנחשבת הסבירה ביותר והיא לחפש אתר שמציין שהוא נפלא. ללא ספק קנייה באינטרנט מתחילה כמו שנאמר במציאת שירות קניה חברתית בעלות פיננסית נמוכה, בנגוד לשירותי סחר רשמי שמתבצעים למיטב ידיעתי בדיקדוק בזמן האחרון. חברות שמציעות דילים יומיים נזהרות מלהציע דיל אינטרנשיונלי כשאין חלופה שונה. לעניות דעתי זו הסיבה שאולי עם הזמן טרנד קניה חברתית נהיה שכיח מבדיקה עולמית בארצות כמו בלגיה ופינלנד, עקב זה שנתנו לאתרי הסחר הללו היזדמנות לפרוץ ובזמן האחרון הם מנצלים הזדמנות זו באופן פורמלי.

בשנים האחרונות קיימים הרבה אתרים שאפשר לרכוש מהם דיל יומי בזריזות. דילים יומיים וכן קניות חברתיות הפכו בעשור האחרון לטרנד חם והרבה בני אדם מנצלים זאת. עקב זה שהם חושבים שיש בתחום המון כסף, אפשר לראות המון גברים ונשים שפותחים אתרי דיל יומי בעצמם. צריך להגיד שלא כל אתר מרשתת הוא אולטימטיבי לבצע או לשווק דיל יומי או קניה חברתית, מפני שקריטי להשיג המון גולשים לאתר מידי יום. יש גדילה גדולה בתחום של קניה חברתית, אף על-פי שלעיתים הדילים אינם הכי אטרקטיבים ולא חוסים הוצאה פיננסית גדולה. דיל יומי הוא בפועל שירות או מוצר שבני אדם יכולים לקבל בזול והושג בעזרת האתר במטרה לפרסם את העסק.

רצוי לציין שאין בפינלנד וכן בארצות אחרות בתבל כמו בלגיה ופינלנד מקום להמון אתרים שאוספים דילים מאתרי דיל יומי אחרים. אנשים שמחשפים לעשות קניה חברתית כנראה אינם רוצים לעבור בין אתר לאתר מדקה לדקה, אולם גם לא למצוא באינטרנט המון אתרי דיל יומי מרוכזים. היות והטאכנולוגיה השתפרה וניתן לקנות היום מרבית דבר באינטרנט במהרה ובביטחון, נשים וגברים מרשים לעצמם לקנות בשנים האחרונות במרשתת. כיוון שזה המטרה של אתרי מרשתת של דיל יומי, בהשקעה פעוטה ניתן ליהנות כ"כ ולקנות שירותים כמו ספא או קפה. בוריס וריקי מציינים שהוציאו כסף רב, היות וקנו הרבה שירותים ומוצרים בהנחות גדולות נורא.

כאמור על גברים ונשים למצוא את האיזון בין קנייה של דיל יומי מדי שבוע לבין הוצאה כלכלית. לפי דעתי לא רצוי לקנות כל יום דיל יומי או קניה חברתית, אף על-פי שמדובר בהנחות גדולות כ"כ. במטרה לא לבזבז יותר מדי, חשוב לשים לב לתקציב שלכם. יש המון אתרים שמשווקים דיל יומי במטודות אחרות, אך הרעיון מאחורי כל אתרי המרשתת האלה זהה. קניה חברתית באה מעשית מארצות הברית אולם לאחרונה היא תופסת תאוצה בכל היקום. הרעיון הוא פשוט אבל בלי ספק מעולה. קריטי לבצע מדי שבוע בוחן שוק ולוודא איזה דיל יומי הכי חשוב לכם לרכוש ולנסות ולהפחית את כל הרכישות הרבות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

minu אומר :
hello   05/05/2014


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה