שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> חברה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
חברה כללי
 

קרמיקה- מה זה ועל מה זה?


ola tasa

מחלון אחד הביטו שניים אחד ראה בוץ והשני-שמיים.

 
 

בכל מקום שנלך ולכל מקום שנפנה, קרמיקה תקדם את פנינו, בהרבה חדרים בבית, קרמיקה למטבח, תימצא במטבח, קרמיקה לאמבטיה תפאר את פנינו באמבטיה ואריחי קרמיקה נוכל למצוא כמעט בכל מקום..

והקרמיקה? טוב לה זה לא ממש משנה.. כי היא בכלל דומם.. היא לא מבינה לא שומעת לא רואה.. אבל בא נספר לכם קצת על הקרמיקה מי היא ומה תפקידה בחיינו... ובכן לקרמיקה תפקידים רבים ויש לה עבר מפואר.. שנתחיל?

לאריחי קרמיקה יש ספיגה נמוכה שזה פלוס גדול מאוד! ומה גם הם עמידים לחומצה, זאת אומרת שהחומצה שאיתה אנו מנקים את הקרמיקה לא אוכלת לנו אותה, גם בטווח הארוך וגם בקצר.. הם גם עמידים לשחיקה, יודעים מה זה? טוב גם אני לא ממש.. אבל מה? הם יפים! יודעים למה? כי על אריחי קרמיקה ניתן לעשות בהרבה מאוד צבעים וצורות, כך אנו יכולים ליפות את הבית שלנו במינימום השקעה של זמן או כסף.

ויש להם חסרונות כידוע.. כמו לכל דבר גם לאריחי הקרמיקה יש חסרונות אבל הם קטנים יחסית.. (האמת? תלוי בעמדת המתבונן..) הם שבירים.. מה לעשות? הם נישברים בקלות ועל כך קלונם הגדול. ומה עושים אחרי שנשברת לנו הקרמיקה? קונים חדש! וואלה? טוב אתם לא ממש צריכים להיות מליונרים, כי זה עוד נקודת זכות שיש לקרמיקה, היא זולה יחסית, לעומת חומרי גלם אחרים שעושים את אותה פעולה.. כמו לדוגמא השיש.. השיש הוא בעצם גם יפה.. איתו אנחנו מצפים את קירות האמבטיה.. בקיצור אותם הפעולות רק פי חמש או שבע מחיר.. הפרש רציני בהתחשב בעובדה שאריחי הקרמיקה יכולים מבחינה עיצובית להראות בידיוק כמו שיש..

ועל מה אנו מניחים את אריחי הקרמיקה? במידה ואתם משפצים קרוב לוודאי כי הפועלים שיעשו את העבודות בביתכם מודעים לעניין כי את אריחי הקרמיקה או לפחות בקרמיקה למטבח או לאמבטיה, הם יניחו על טיט.. ממש כמו במצרים.. אם כבר חג הפסח מתקרב.. מאחר וטיט הוא חומר גלם טוב המשמש לעיתים ממש כמו דבק עבור חומרים כמו קרמיקה.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

minu אומר :
hello   05/05/2014


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה