שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2540
מאמרים: 7581
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> חברה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
חברה כללי
 

קשר רב דורי


קורת גג
 
 

בשנים האחרונות ישנו דגש רב על הנושא של קשר רב דורי ועל התרומה  הן עבור ילדים והן עבור האוכלוסייה המבוגרת. כחלק מכך, משרד החינוך יצא עם תוכנית אשר מטרתה לקרב בין ילדי בית הספר לבין אזרחים ותיקים. לאחרונה, אף שודרה בטלוויזיה תוכנית דוקו ריאליטי, אשר עסקה בנושא של קשר רב דורי, ע"י מעקב אחרי גן ילדים אשר הוקם בבית דיון מוגן וכלל עשרה ילדים בני ארבע ועשרה קשישים. הסדרה בדקה והגיעה למסקנות חיוביות לגבי התרומה של נוכחות הילדים וחברתם לקשישים, אשר הראו שיפור הן הבחינה הפיזית הן מהבחינה המנטלית.

התוכנית של משרד החינוך, גם משרד החינוך יצא בתוכנית ייעודית המפגישה תלמידים עם אזרחים וותיקים, במסגרת תוכנית קשר רב דורי, התלמידים מלמדים את האזרחים הוותיקים, מיומנויות שונות במחשב ובשלב השני של התוכנית, מתקיים דיאלוג ועבודה בין התלמידים לאזרחים הוותיקים, כאשר המטרה היא לתעד סיפורי מורשת.

מטרות התוכנית היא ליצור שיח בין התלמידים לאזרחים הוותיקים, לחבר את התלמידים לאוכלוסילה המבוגרת: סיפורי מורשת המסופרים על ידי האזרחים הוותיקים, לתת לאזרחים הוותיקים כלים לעבודה עם מחשב ולחזק ערכים שונים אצל התלמידים.

התוצאות החיוביות כאמור, אלו הם רק חלק מהמיזמים אשר יצאו בשנים האחרונות על מנת לחזק את הנושא של קשר רב דורי. כל המיזמים אשר יוצאים אל הפועל במטרה לחזק קשר רב דורי, מגיעים למסקנה, שקשר רב דורי, יכול לתרום הן לדור הצעיר והן לאוכלוסייה המבוגרת. לכן, לא מין הנמנע שבשנים הקרובות נראה עוד ועוד פרויקטים סביב הנושא של קשר רב דורי.

לסיכום נאמר שיש הרבה יתרונות לתוכנית קשר רב דורי:

לתלמידים – התוכנית מאפשרת לילדים ונוער להפוך למורים ומנחים צעירים בטכנולוגיה, לפתח כישורי הנחייה, מנהיגות. היא מסייעת בגיבוש זהות אישית תוך חיזוק ערכי שיתוף וההתנדבות, התרומה וקבלת השונה – כל אלה יסייעו לבני הנוער, במציאת תפקידם ומקומם בקהילה בה הם חיים.

למבוגרים – ניתנת הזדמנות לגלות את חידושי הטכנולוגיה, ואת היישומים המעשיים. מיומנויות שיאפשרו להם תפקוד מיטבי בחברה המודרנית. כמו כן התוכנית מאפשרת להם לתרום מניסיונם ולהעביר הלאה את מורשת הדורות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה