שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> סביבה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
סביבה כללי
 

איכות הסביבה


 
 

נושא השמירה על איכות הסביבה מצוי בראש סדר העדיפויות של חברה מתוקנת. אנשים איכותיים יוצרים סביבה נקייה ובריאה למענם ולרווחת הדורות הבאים. אחת הדרכים המרכזיות בה נוכל להשיג סביבה איכותית היא מחזור. פסולת מזהמת את הסיבה וכך גם מפעלים תעשייתיים אשר מייצרים מוצרים בהם אנו נשתמש עד שיתכלו ויהפכו לפסולת.

מחזור קפדני שלנו יפחית משמעותית את הפסולת שמזהמת לנו את הסביבה וגם את פעילותם של מפעלים מזהמים. לדוגמא, בקבוק מיץ תפוזים שהשלכנו למכלית המחזור משמש לייצור חוזר של פלסטיק, בכך גם מנענו מהבקבוק ללכת לאשפה וחסכנו בכמות הפסולת וגם חסכנו למפעל הפלסטיק עבודה בייצור של פלסטיק חדש.

 

טעות תהיה לקחת כמובן מאליו את העולם שבו אנו חיים, ושמירה על איכות הסביבה תעזור לנו להמשיך וליהנות ממנו

היבט מחזורי מרתק נוסף התופס תאוצה בתחום איכות הסביבה בישראל הוא מחזור המים הביתי. חורפים שהופכים לדלים יותר משנה לשנה וניצני אביב שמופיעים כבר בחודש פברואר, יצרו מצב חירום בשוק המים בישראל. בשנים האחרונות קיים איסור להשקות גינות פרטיות ומחירי הארנונה מופקעים במטרה להרתיע מבזבוז מים.

מערכות מחזור מים המותקנות בבתים חדשים מאפשרת לעשות שימוש חוזר במי המקלחת להשקיית גינות ועציצים. צינורות הכיור והאמבטיה מובילות את המים המלוכלכים למערכת טיהור אשר הופכת את המים לראויים להשקיית גינות או לשם ניקיון ושימושים אחרים.

סוגיה קריטית נוספת הנוגעת לעניין איכות הסביבה היא שמורות טבע. בנייה ותיעוש הם דברים חשובים שמהווים בסיס לאיכות חיים סביבתית וכלכלה בריאה ומודרנית. עם זאת, קיימים מרחבים יפהפיים המשמשים מקום מחיה לבעלי חיים, ומקום לאדם לטייל וליהנות מהטבע. אלה מקומות שאסור "לגעת" בהם עם בנייה וחשוב להשאירם כמו שהם.

בכל רחבי העולם יזמים מנסים חדשות לבקרים לבנות מגדלים יוקרתיים על שמורות טבע ולהתעשר. בנייה תעשייתית שכזו במקרה הטוב מנכסת את שמורת הטבע לדיירי הנכס בלבד ובכך מרחיקה ממנה את כלל הציבור, או במקרה הרע מוחקת את שמורת הטבע לעולמי עולמים. ארגוני איכות סביבה ואזרחים אכפתיים מקפידים לעמוד על המשמר בכל הקשור לשמורות הטבע, תכניות בנייה זדוניות שמאיימות לפגוע או למחוק במרחבים ייחודיים נתקלות בהפגנות ועתירות לבג"ץ שמשיבות את הסדר על כנו לטובת הטבע וכלל הציבור.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה