שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> סביבה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
סביבה כללי
 

הסכנה שבדליפת גז בישול ומניעתה


ואוו!
 
 

דליפות של גז הינן סכנה מוחשית גדולה מאוד. במידה ונדמה לכם כי אתם מריחים ריח חשוד המזכיר את ריח גז הבישול, בין אם מדובר בריח בבית באזור המטבח או בחצר היכן שנמצאים בלוני הגז, חשוב כי תתקשרו  מיד לחברת הגז האמונה על הטיפול בגז בביתכם ותזמינו טכנאי גז מיומן לבדיקה. במידה ואתם מתגוררים בדירה בתוך בית משותף, ונדמה כי מקור הדליפה בחוץ יש, במקביל להזמנת חברת הגז, לאתר את ועד הבית, לעדכן אותו בנושא – ייתכן וזה מודע לעניין והנושא נמצא כבר בטיפול כך שחבל שתזמינו פעמיים.

האם ידעתם?

לגז הבישול במקור, אין ריח אך חברות הגז מוסיפות כזה על מנת שיהיה נוח יותר להרגיש כי קיימת דליפת גז, לרוב ריח דליפה מזוהה על ידי התושבים וניתן לסגור את ברז הגז עד לקריאה לטכנאי אם זאת לא כולם מריחים ריח חזק ולעיתים המקור הוא נקודתי ממש. חשוב לומר כי במידה ואתם חשים בריח לא ברור אשר עשוי להיות מזוהה עם גז הבישול, אל תתמהמהו והזמינו מיד טכנאי, עדיין כדאי לבצע מספר פעולות כדלקמן:

1. פתחו אל חלונות המבנה והרשו לאוויר הצח לזרום פנימה והחוצה.
2.  הימנעו מהפעלת מכשירי חשמל – ההפעלה עשויה לגרום לניצוץ חשמלי אשר בליווי גז הבישול עלול לגרום לפיצוץ.
3. סגרו את ברז הביטחון של הגז בסמוך לתנור הבישול.
4. אם ניתן לסגור את ברזי בלון הגז עשו זאת.

כאמור, במידה ואינכם משוכנעים מי נותן לכם את השירות חפשו חשבונית אחרונה או שאלו את השכן (במקרה של בניית משותף) והתקשרו לחברה שלו לבירור. גם על  בלוני הגז או צינורות הגז תמצאו, לרוב, פרטים מזהים לקבלת שירות, במידה ונציג של חברת הגז אינו מגיע (במקרים נדירים) התקשרו ודווחו במוקד חירום אחר כגון המשרד לאיכות הסביבה או שירותי הכבאות. חשוב לעדכן  על הבעיה ולהישאר בקרבת המקום עד אשר יגיעו נציגי השירות המתאימים ויטפלו בבעיה.

גם במקרה של דירות ובתים סמוכים, אמצעי הזהירות קבילים – חשוב לידע את השכנים על המקרה כך שגם אתם וגם הם יתנהלו בזהירות מרבית במקרה. מה גם שדליפת גז חיצונית בבלון הגז שמחוץ למבנה משותף עשויה לסכן את השכנים ממש כשם שהדבר מסכן אתכם. דאגו לכולם והשתמשו באמצעי הבטיחות המרביים אשר עומדים לרשותכם עד לחלוף הסכנה. שאלות? מענות? פורום טכנאי גז לשירותכם.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה