שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2510
מאמרים: 7552
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> סביבה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
סביבה כללי
 

התמצאות בדרכים לא ידועות


תדמית מערכ
 
 

כל אחד מאתנו מגיע בחייו לנקודה שבה הוא צריך להתמצא בדרך שהוא לא מכיר כלל וכלל

אצל חלקנו, זה קורה בניווטי לילה בצבא. אצל אחרים, בטיול עם החברים בדרום אמריקה. אצל כמהשילוט ברי מזל (או שלהפך?) זה קורה עם המשפחה, בטיול בתוך הרכב. בכל מקרה, כל אחד ואחד מאתנו מגיע לנקודה בחייו שבה הוא צריך להתמצא במקום או בדרכים מסוימות, ואין לו צל של מושג איפה הוא נמצא. מדובר ביציאה המוחלטת מאזור הנוחות שלנו, ומרבית בני האדם עושים כל שביכולתם כדי לא לצאת מאזור הנוחות שלהם. ואולם, יש מקרים בהם אין ברירה ואנחנו חייבים להתמצא באזורים שאנחנו לא מכירים ובדרכים שלא ידועות לנו כלל. למרבה המזל, לא מדובר במשימה בלתי אפשרית כלל, ואנחנו כאן כדי לעזור ולתת לכם כמה טיפים להתמצאות יעילה בשטח לא ידוע.

כמה טיפים להתמצאות בדרכים לא ידועות – להשתמש בשילוט הכוונה, לזכור סימני דרך מרכזיים, לסמן לעצמנו מטרה ברורה

* לכאורה, מדובר בטיפ ברור מאליו, אבל תופתעו לדעת כמה אנשים לא משתמשים בשילוט הכוונה כשהם באזורים שהם   לא מכירים. התלות המוגברת שלנו במערכות ניווט כיום גורמת לכך שאנשים מתעלמים משילוט הכוונה, כשלמעשה מדובר בכלים האיכותיים ביותר שיכולים להבהיר לנו לאן אנחנו נוסעים ולתת לנו מטרה ברורה אחריה נעקוב. אם אתם לא בטוחים בדרך הנסיעה שלכם, מצאו שילוט הכוונה שמכוונים אתכם למקום שבו אתם כן בטוחים, וליתר ביטחון בשעת הצורך עקבו אחרי השילוט לאותו המקום.

* עוד טיפ מרכזי, שאותו מכיר היטב כל מי שניווט ניווט צבאי בצורה כזו או אחרת, היא לזכור את הדרך שאותה נסענו או הלכנו, ולזכור במיוחד את הפניות המרכזיות שעשינו ואת סימני הדרך הבולטים שעברנו. לדוגמה, אם עברנו תחנת דלק או חנות מסוימת, פסל או אלמנט טבעי בולט – אלה יעזרו לנו מאוד אם נאבד, כשנרצה להסביר מאיפה הגענו ולאן פנינו מועדות. בנוסף, מדובר גם בשיטה יעילה בשביל לא לחזור על עקבותינו, או לפחות לזהות כשאנחנו מתנהלים במעגל, משום שנזהה את סימן הדרך שכבר עברנו.

* השיטה השלישית, שגם היא רלוונטית בניווטים צבאיים, היא לסמן לעצמנו מטרה ברורה כשאנחנו מתחילים את ההתמצאות בדרכים הלא ידועות. יתכן שמדובר בבניין גבוה באופק, בעיר מסוימת ובולטת בשטח או אפילו בכביש שאנחנו מכירים – ברגע שבו אנחנו מסמנים מטרה ומתנהלים לאורה, יהיה לנו הרבה יותר קשה לאבד את הדרך.

הדבר החשוב ביותר כשאנחנו צריכים להתמצא בדרך שלא מוכרת לנו הוא לשמור תמיד על קור רוח

בסופו של דבר, וגם זה לקוח מתורת הניווטים הצבאיים, ברגע שבו אנחנו מאבדים קור רוח רוב הסיכויים שאנחנו גם נאבד את עקבותינו. אם נשמור על קור רוח, נשמור על עצמנו בכיוון הנכון. זה עד כדי כך פשוט, ועד כדי כך חשוב, במיוחד כאשר אנחנו צריכים להתמצא בדרכים שאינן מוכרות לנו – אך לא רק במצבים כאלה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה