שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2555
מאמרים: 7603
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> סביבה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
סביבה כללי
 

מודיעין עסקי, חקירות כלכליות ומעקבים


להב מעודה

להב חקירות ושירותי מידע - חוקר פרטי התמחה ב: מעקבים, חקירות כלליות ומודיעין עסקי.

 
 

 

מודיעין עסקי עוסק בסקר שוק מקיף ובאיסוף מידע רלוונטי לחברות על חברות מתחרות אחרות. הוא כולל מידע על המתחרים, בדיקת קהלי היעד, המוצרים, גיוס עובדים, תהליכי עבודה, שירות הלקוחות שלהם, מי הם הספקים עימם הם עובדים, מהי איכות הסחורה, דוחות שנתיים וניתוח המידע של אלה היכולים להשפיע על התדמית והמצב הפיננסי של החברה.

מודיעין עסקי – למה הוא מועיל?

באמצעות מודיעין עסקי ניתן להכיר באופן יסודי ומעמיק את העולם העסקי של המתחרה בתחום הדומה. המידע הנאסף על ידי מודיעין עסקי חשוב בקבלת החלטות חשובות בחברה או בארגון כמו החלטות פרסום ושיווק מוצרים, ייצור של קו מוצרים חדש, הכנסת חידושים טכנולוגיים, תחרות על דעת קהל ועוד. היות והמידע שנאסף ידוע בוודאי גם למתחרים נוספים, יש לקבל החלטות ניהוליות וביצועיות מהירות כדי לא לאבד את היתרון. מודיעין עסקי מעסיק חוקר פרטי או בלש פרטי לצורך איסוף מידע שחשוב שבזמן עבודתו יעמוד במגבלות שאותן מציב החוק בישראל או בכל מדינה בהם אוספים מידע. איסוף מודיעין עסקי אפקטיבי נמדד לאורך זמן כאשר בדרך כלל יש צורך להמשיך לאסוף מידע באופן שיטתי. מודיעין עסקי איננו פעולה שיש לבצע באופן חד פעמי אלא באופן שיטתי וקבוע כי החיים הם דינמיים וכל הזמן יש שינויים.

מעקבים לאיתור מידע

אחת הפעולות הנפוצות של משרד חקירות הוא ביצוע עבודת מעקבים. הצורך בפעולת מעקבים נובעת מסיבות שונות ומגוונות כמו ניסיון להונות גופים רשמיים כמו המוסד לביטוח לאומי וחברות ביטוח, או מעקבים אחר בן או בת זוג החשודים בבגידה וניהול מערכת יחסים מחוץ לנישואין.       

חוקר פרטי חייב להיות מנוסה בביצוע מעקבים על מנת להגיע למידע שהוא מבקש למצוא. גם האזנות סתר חוקיות הם כלי שניתן להשתמש בהם בעת מעקבים כדי להגיע לאמת. האזנות סתר מתבצעות על ידי תוכנות, משדרים סלולאריים, מיקרופונים, מצלמות ועוד. בדרך כלל, הבדיקה תכלול מעקבים על כל קווי הטלפון, הפקסים, חדרי המגורים, חדרי המשרדים ואף כלי הרכב וזאת באמצעות כלים מתקדמים כמו מיקרופונים אלחוטיים, מיקרופונים סלולאריים, מערכות סריקה, מפענחים ועוד.

חקירות כלכליות - חקירות אישות                                                                                                                                    

חקירות כלכליות מטרתן לאתר נכסים ומקורות הכנסה של בעל חוב ולקבל מידע אודות יכולותיו הפיננסיות האמיתיות והן לרוב משולבות עם מודיעין עסקי. חקירות כלכליות דורשות איתור מסמכים וחשבונות, חיפוש מקורות מידע, איתור וחקירה של בני משפחה וחברים ועוד. לכן, החקירות חייבות להתבצע על ידי אנשי מקצוע מיומנים בעל ניסיון שיבצעו את החקירה באופן עדין ודיסקרטי. גם חקירות אישות כוללות לעיתים חקירות כלכליות. במקרה למשל שזוג מחליט להתגרש, החוק קובע כי בני הזוג העומדים להתגרש ולפרק את החבילה, חייבים להתחלק ברכוש וישנם מקרים בהם הבעל או האישה מסתירים רכוש רב. בלש פרטי, באמצעות חקירות אישות, מעקבים וחקירות כלכליות יוכל לאתר את הרכוש האמיתי המצוי ברשותו של כל אחד מבני הזוג ושנעשה ניסיון להסתירו. את ההוכחות והראיות ניתן להציג בבית משפט על מנת לאפשר לכל צד לקבל את שמגיע לו על פי חוק.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה