שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2510
מאמרים: 7552
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> סביבה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
סביבה כללי
 

סוגי זרי פרחים


חן רביד
 
 

פרחים זה עם. יש כל כך הרבה סוגים עד שבהחלט ניתן כבר להחשיבם לעם בפני עצמו. בעצם, בכל מדינה יש סוגים שונים של פרחים המייחדים אותה, משתלבים בנוף שלה, ולעיתים אף מסמלים עתה. במאמרנו זה הנכתב בשפה העברית, נתמקד בפרחי הארץ, הפרחים המוכרים לנו, והגדלים בתחום שטחה היפה של מדינת ישראל. ברמת הבסיס ישנם שני סוגים מרכזיים של פרחים. פרחי בר ופרחים תרבותיים.

מה ההבדל בין בר לתרבותי?

אל לכם להקל ראש במונחים אלו, הפרחים בדומה לשאר עצי השדה נמשלו לאדם. הפסוק בתנ"ך כותב: כי האדם – עץ השדה. כשם שבבני אדם אנו יודעים שאין פרצופם שווה כפי שאין דעותיהם שוות, כנראה הדבר משתקף גם בפרחים, אשר האדם צומח כמותם ונמשל להם. גם הפרצוף והמראה של פרח פלוני מתבטא בשמו. כאמור, קבוצת פרחים אחת מכונה פרחי בר, והאחרת פרחי תרבות. 

פרחי שדה ואלגנטי

פרחים אלו מכונים בשם נוסף. פרחי הבר נקראים גם בשם פרחי שדה. אלו פרחים הגדלים בצורה טבעית ברחבי הארץ. הם פחות מהוקצעים וגדלים כפי שהם. פרחים אלו לא עוברים 'עזרה' בשלב הגדילה, אלא גדלים על פני מרחבי השדות ללא השגחה ופיקוח. לעומתם הפרחים התרבותיים הינם מתוכנתים. אינם פזורים על פני כל הארץ אלא גדלים בחממות בצורת גדילה ייחודית ואיכותית. לכן חלקם אף מיוצאים לארצות תבל.

הפרחים: צורות ומשפחות

עתה נותר להכיר את הפרחים עצמם. אך גם זה לא כל-כך פשוט. ניתן לסווגם לפי שתי קטגוריות. על פי צורתם וכן לפי משפחתם. כל משפחה נושאת בתוכה פרחים רבים המתאימים לייחודיותה. בני המשפחה נקבעים לפי צורתם, אופן התרבותם ועוד. שמות המשפחה גם הם כבני האדם, חלקם מוכרים יותר וחלקם פחות. משפחת שושנים מכורת מאוד והיא כוללת את כל סוגי הפרחים התואמים לשמה, ופרחה מכיל שש. ששה עלי כותרת, ששה עלי קטיף וכדומה. משפחת פרחי אירוס הם מגוונים מאוד ופרחי וורדים הם רב שנתיים. לצידם קיימים פרחים מורכבים, שפתניים ופרפרניים. קטגוריית הצורות היא תורה בפני עצמה הנלמדת בדקדוק לפי הצורה הייחודית של הפרח והעלים. 

פרחים פתח תקווה, חנות פרחים פתח תקווה, פרחים פתח תקווה משלוח חינם

המאמר נכתב באמצעות גלדיוליס- חנות פרחים פתח תקווה


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה