שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2480
מאמרים: 7532
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> סביבה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
סביבה כללי
 

פארק לטובת כלל הציבור


איתן בוט

איתן בוט 

 
 

בשני העשורים האחרונים התפיסה הזאת השתנתה, ויש ניסיון לחזור אחורה. בין אם זה אומר, לשמר אזורים ירוקים, למנוע בנייה באזורים של פארקים, למנוע הרס של פארקים קיימים, ובמקרים רבים, במידה וניתן, גם לבנות פארק באזורים ריקים או כאלה שניתן לפנות את המבנים הקיימים בהם. הכל בעזרת מומחים בתחום של אדריכלות נוף שיודעים לשלב את הפארק במבנה העיר בצורה אופטימאלית.

יש לכך סיבות שונות שמיד נציג אותן, אך חשוב לשים לב שכמעט בכל עיר גדולה היום יש פארק ציבורי, פארק שמהווה מקור משיכה לכלל הציבור, פתוח לכולם, ולא פעם נערכים בו אירועים שונים שמבטאים את אופייה של העיר. אף אחד לא יכול לדמיין את ניו יורק בלי הסנטרל פארק, את לונדון בלי הייד פארק, ברלין בלי טירגארטן, וכמובן שאף ישראלי לא יכול לדמיין את תל אביב בלי פארק הירקון.

אך מלבד תל אביב, אנחנו יכולים למצוא פארקים (או גנים ציבוריים גדולים בסגנון של פארק) במגוון ערים. בהוד השרון יש פארק ארבע העונות, כפר סבא, רעננה, הרצליה, בכל אחת מהערים יש פארק, היום גם אפשר למצוא פארק ציבורי בחולון (פארק פרס) וכמובן אסור לשכוח את גן סאקר בירושלים.

מדוע דואגים לשמור על פארקים ציבוריים?

יש לכך כאמור כמה סיבות. ראשית, בתוך עיר עמוסה בכבישים, מבני מגורים ותעשייה, חשוב שתהיה בעיר יחידה ירוקה, פורחת שמטיבה עם הסביבה גם מבחינת איכות חיים וגם מבחינת סגנון ונוף.

שנית, מדובר על נחלה שמעלה את איכות החיים בעיר, בוודאי אם מדובר בשטח ירוק ומעוצב בצורה יפה, כזו שעוצב על ידי מומחים באדריכלות נוף וכזה שמתוחזק על ידי מומחים בתחום.

שלישית, כפי שציינו, פארק ציבורי מאפשר לערוך בו אירועים שונים ומהווה מקום יכולים התושבים לבלות מהבוקר עד הערב בצורות שונות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה