שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2476
מאמרים: 7518
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> צבא וביטחון
הוסף עכשיו מאמר למדור :
צבא וביטחון
 

איך נקבע הפרופיל הצבאי


 
 

הפרופיל הצבאי נקבע עוד בטרם הגיוס לצה"ל בשלב צו ראשון. זהו דירוג מספרי שמקבל כול מלש"ב (מיועד לשירות בטחוני) בלשכת הגיוס ומסמל את מידת ההתאמה, הכשירות והבריאות של המלש"ב לשירות בתפקידים וביחידות שונות בצה"ל. חשוב לדעת כי הפרופיל איננו המרכיב היחיד בשיקולי השיבוץ, ומהווה חלק ממכלול נתונים אשר רובם נקבעים ביום הצו הראשון, כמו מבחני פסיכוטכני, ההשכלה של המתגייס וראיון אישי.

 

וועדה רפואית לקביעת פרופיל

 

קב"א ודירוג הפרופיל הינם שני המרכיבים העיקריים המשמשים לקביעת שיבוצו של המתגייס, ונקבעים בעת ההתייצבות בלשכת הגיוס כחלק מהליך צו ראשון. הפרופיל הצבאי נקבע על ידי וועדה רפואית המתבססת על בדיקת רופא ובדיקת שתן, אשר קובעות את הכשירות הרפואית של המלש"ב. יש לציין כי את בדיקת השתן ניתן להביא מהבית או לתת בלשכת הגיוס. בדיקת הרופא מבוצעת רק עם תחתונים לבנים וגם חזייה לבנות, ומבוצעת בנוכחות אחות. ההליך כולל בדיקת ראייה, גב וריאות, הגשת שאלון רפואי מלא ואישורים רפואיים במידת הצורך, ולבנים בודקים גם את איבר המין.

 

דירוג הפרופיל צבאי

דירוג הפרופיל נע בין הציון הנמוך ביותר של עשרים אחת, הפוסל משירות צבאי, ועד לתשעים ושבע המעיד על בריאות הגבוהה ביותר ומתאים לשירות בכול היחידות הקרביות. חשוב לדעת כי דירוג המינימום לשירות קרבי הינו פרופיל של ששים וחמש ומעלה. פרופיל שמונים ושתיים ניתן למי שסובל מבעיית בריאות קלה כמו עיוורון צבעים, פרופיל שבעים ושבע בשל בעיות בריאותיות קלות עד בינוניות כמו דלקת, אלרגיות או הזעת יתר, ואילו פרופיל שישים וארבע נובע מבעיה בריאותית חמורה או חריגה כמו משקל עודף או אסתמה. לעומת זאת, מי שקיבל פרופיל עשרים וארבע אינו כשיר באופן זמני עד לשיפור במצבו הבריאותי. עבור בעלי ליקויי הראייה נוסיף כי הרכבת משקפיים עם מספר נמוך איננה מחייבת בהורדת פרופיל.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה