שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2473
מאמרים: 7519
Like: 59
מאמרים -> סביבה וחברה -> צבא וביטחון
הוסף עכשיו מאמר למדור :
צבא וביטחון
 

זכויות והטבות לחיילים משוחררים


 
 

זכויות והטבות לחיילים משוחררים

לחיילים העומדים בפני שחרור מהצבא בתום שירות החובה מומלץ להתעדכן לגבי הטבות מגוונות המוענקות על ידי המדינה, אשר מטרתן לעזור בהשתלבותם כאזרחים חדשים בחברה. הטבות אלו כוללות מענקים כספיים, סיוע פיננסי מתמשך בתחומי הלימודים, התעסוקה, הנישואין והמגורים, וכן מלגות והנחות במוסדות שונים.

תמיכה כספית

כל חייל המשתחרר מצה"ל זכאי לקבל מענק שחרור חד פעמי, שגובהו עשוי להגיע ל - 8500 שקלים כתלות באופי ובמשך השירות. בנוסף נפתח עבור החייל המשוחרר פיקדון אישי, התלוי אף הוא במספר פרמטרים וגובהו המקסימאלי עומד על כ – 25,000 שקלים. עם זאת, יש לציין כי את הפיקדון ניתן לנצל רק עבור מטרות מוגדרות כגון מגורים, עסקים או לימודים. אל הפיקדון ומענק השחרור מתווספת קרן סיוע עבור העומדים בפרמטרים סוציו-אקונומיים, אשר מטרתה לתמוך באלו הלומדים לקראת קבלה למוסד אקדמי.

תעסוקה

ראשית, חשוב לדעת כי ישנם מקומות עבודה המתייחסים ברצינות לביצוע השירות הצבאי ולאופיו המיוחד, העשוי להקנות בגרות נפשית, יכולות תכנון וניהול או התמודדות עם מצבי לחץ. למשוחררים טריים המחפשים אחר תעסוקה כדאי מאוד לברר לגבי עבודה מועדפת, המקנה מענק חד פעמי לאחר שישה חודשי עבודה מלאים וזאת בשנתיים הראשונות שלאחר השחרור. בנוסף, חיילים משוחררים זכאים לפטור מלא ממס הכנסה עד לתקרת שכר משתנה, וכן לנקודות זיכוי שמשמעותן חיסכון כספי ניכר.

דע את זכויותיך

הכוונת חיילים משוחררים חשובה מאוד הן לצה"ל והן למדינה, על כן הוקמה עוד בשנת 1949 יחידה שתפקידה לתמוך במשתחררים בצעדיהם הראשונים באזרחות. משרדיה של היחידה להכוונת חיילים משוחררים פרוסים בכל הארץ וניתן לקבל בהם מידע לגבי זכויות, הטבות, הנחות או הלוואות בתנאים נוחים, וזאת לצד הכוונה בתחומי ההכשרה המקצועית והלימודים האקדמיים. אז אל תתביישו ונצלו את הסיוע המוצע במשרדי היחידה על מנת לזכות בכל ההטבות שמגיעות לכם.

 

 

 

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

אורח אומר :
מה עושים שמשתחררים   04/10/2016


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה